Autor Zpráva
Vojtik
Profil
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli jde nějak udělat, aby se všechny CSS soubory propojily s HTML souborem. Ať nemusím psát stále: <link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css">
anonymníí
Profil *
Vojtik:
Jsou nástroje, které ti sloučí více stylů do jednoho a ten jeden pak přilinkuješ.

Pokud ale máš X souborů, nevyužíváš žádný podobný nástroj (soudě dle začátečnického dotazu), jinou volbu nemáš. Jak má podle tebe stránka (HTML soubor) vědět, jaké styly chceš přilinkovat? A v jakém pořadí?

Pokud máš X stylů, musíš tento řádek uvést Xkrát. Stejně, jako když mmáš na stránka Y nadpisů, musíš <hx> značku uvést Ykrát.
Taps
Profil
Vojtik:
Pokud to vezmu z pohledu PHP, tak by se dal vytvořit skript, který ti bude např. procházet všechny css soubory ve složce a vkládat je mezi
<link rel="stylesheet" href="style.css" type="text/css">
anonymníí
Profil *
Taps:
Teoreticky ano, ale v praxi to asi tak fungovat nebude. U spousty projektů, které jsem měl možnost převzít, byly soubory vzájemně provázané, doplňovaly se, přebíjely, ...

Linkování musí probíhat v nějakém pořadí, jinak může být výsledek všelijaký. Neříkám, že je to dobrý či špatný stav, prostě to tak někteří "kodéři" praktikují.

Vojtik:
Nedá mi to se nezeptat. Skutečně potřebuješ mít více CSS souborů, než dva (pro screen a druhý pro print)? I tyto dva jdou sloučit do jednoho, nicméně samostatný tiskový styl slouží lepší čitelnosti.
Vojtik
Profil
Noo bylo by to lepší mít více CSS stylů. Více by jsem se v tom mohl vyznat. Ale nějak by jsem to s těma dvěma mohl zvládnout...
Keeehi
Profil
Vojtik:
Použij nějaký preprocesor (třeba less). Souborů můžeš mít kolik chceš a on je pak skompiluje do jednoho který si přilinkuješ do stránky.
anonymníí
Profil *
Keeehi:
Nejsem si jistý, jestli začátečníkovi radit hned nějaké preprocesory. Potřebuje se naučit základy HTML/CSS, základní CSS syntax bude stejně potřebovat k životu (minimálně debugging).

Odpověď na původní otázku by měla IMHO znít: Ne, nijak to zjednodušit nejde, musíš přilinkovat každý CSS soubor zvlášť.

Ono, když se pak naučí jednoduchý include, bude se jednat o úpravu v jednom souboru (nikoliv v celé sadě) a vše bude zase jednodušší. Ruku na kodérské srdce, kolikrát jsi, Keeehi, potřeboval v průběhu projektu linkovat další CSS soubor? Já všehovšudy na prstech jedné ruky, některé prsty by mohly být asi amputované.
Keeehi
Profil
anonymníí [#7]:
Nejde ani o to, kolik toho musím přidávat za běhu ale o výsledný počet přilinkovaných souborů. Čím menší počet tím méně http dotazů. A aby byl počet ideální, tedy jeden, tak to potřebuji v jednom souboru, což ale není při vývoji přehledné. Takže potřebuji nějaký nástroj, který mi to dá dohromady. Čím, že by to šlo udělat ručně nebo by to zvládl i jednoduchý scriptík, ale proč nepoužít nástroj, když už existuje. Z těch jednodušších věcí by mohl začátečník ocenit třeba i mumifikaci.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0