Autor Zpráva
Vilak
Zdarec. Mám hlavičku na webu, u které chci, aby se měnil obrázek. V každém dokumentu ji mám includovanou (tu hlavičku = header.php) a soubor header.php vypadá takto:
HTML
<div id="header">
    <div class="rezervation">
        <p>Rezervace: 734 446 400</p>
    </div>
</div>
CSS
#header {width: 100%; height: 250px; background: url(../img/fotka2.jpg); background-size: 100% 100%;}
Poté mám několik stránek na webu xxx.php, yyy.php, zzz.php atd. Jak mám udělat to, aby se mi při zobrazení stránky xxx.php objevil obrázek1, u stránky yyy.php se mi objevil obrázek2 atd.? Jedná se asi o 10 stránek.

Můj nápad, který se mi nelíbí:
Napadlo mě udělat to, že bych jméno stránky, na které se člověk aktuálně nachází, sebral z url a potom za pomocí podmínek IF zjistil, z kterého je to souboru (ty by měly třeba pokaždé akorát divy s id header1, header2,...) a potom v CSS udělat zase X různých identifikátorů - ovšem toto řešení se mi nelíbí, protože je moc pracné a nevypadá podle mě pěkně. Má někdo nějaký nápad?
Taps
Vilak:
Ještě by bylo možné využít pole a pak podle url tahat z pole patřičný obrázek.
Vilak
Nápad se mi líbí, jen přesně nevím, jak to myslíš (spíše nevím, jak by měl +- vypadat code).
Horor
Profil *
<?php
$pozadi = array(
1=>"../img/fotka1.jpg",
2=>"../img/fotka2.jpg",
);

$stranka = 1; // zde dosad cislo
?>

<div id="header"<?php if(isset($pozadi[$stranka])) echo " style=\"background: url(".$pozadi[$stranka].")\"";?>>
    </div>
</div>
Taps
Horor, Vilak:
Místo čísla může být samozřejmě uvedena adresa z url
Vilak
Díky, funguje :) Omlouvám se za pozdní odpověď, ale měl jsem více práce. Místo čísel v $stranka jsem použil adresu z url, ke kterým jsem přiřadil dané fotky. Poté jsem ještě přidal podmínku, kdyby byla stránka, ke které není přiřazen obrázek, tak ať se k ní přiřadí nějaký základní.
Řešení se mi stále moc nelíbí z hlediska braní url adresy (no, ještě s tím neumím :/ :-D ).
Code teď vypadá takto:
<?php
    $pozadi = array(
        "/xxx.php" => "img/xxx.jpg",
        "/yyy.php" => "img/yyy.png",
        "/zzz.php" => "img/zzz.jpg",
        /* a tak dál */
    );

$stranka = $_SERVER['REQUEST_URI'];
?>

<div id="header"<?php if(isset($pozadi[$stranka])) { echo " style=\"background: url(".$pozadi[$stranka].")\""; } else { echo "style=\"background: url(http://www.ppp.cz/img/kkk.jpg)\"";}?>>
    </div>
</div>

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0