Autor Zpráva
miropiro
Profil
Dobrý den, jak stále vyvíjím novou stránku pro firmu, tak nyní potřebuji správně napozicovat dva nadpisy a obrázek, které překrývaj obrázek na pozadí. Samotné pozadí již mám v pořádku definováno, horší je to s definováním pozice textu a obrázku.

Správná varianta, kterou bych chtěl mít, je na http://www.fermentor.net/newdesign/web/, kde je krásně napsaný text "Fermentor - Lambda Minifor The World‘s most innovative Fermentor for your lab" a vedle něj obrázek.

Ovšem u nové verze webu http://www.fermentor.net/unified/ nějak stále nemohu přijít na to, jak ten text a obrázek přinutit k tomu, aby se chovaly stejně...

Co dělám špatně a co musím zadat do kódu na index.php (momentálně mám zadáno
<div class="col-md-8">
    <h1 class="white-heading">Lambda MINIFOR</h1>
    <h2 class ="sub-white-heading">The World‘s most innovative Fermentor for your lab</h2>
    </div>
    <div class="col-md-44">
    <img src="images/fermentor-intro.jpg" alt="" width="270px" >
</div>
a do css souboru web-style?

Předem díky za rady.
mimochodec
Profil
Zdá se, že tam toho máš špatně víc. Třeba tu šířku stránky. Ale k tomu, na co se ptáš. V té druhé verzi webu ti oproti první chybí přilinkovaný bootstrap.css
juriad
Profil
miropiro:
col-md8, col-md33 jsou třídy, které jsou definované Bootstrapem, který na první odkázané stránce je přilinkovaný, ale na druhé není. Chceš-li jej používat, musíš jej přilinkovat (se vším všudy), nechceš-li, musíš si napsat své vlastní CSS. Pokud bys uvažoval o jeho použití jen kvůli této drobnosti, je lepší si ty čtyři styly napsat sám než dotahovat více než 100 kilobytů stylů a skriptů.
miropiro
Profil
juriad: Tohle jsem právě zkoušel, dát to do souboru webstyle.css. Ale je fakt, že jakmile jsem přilinkoval bootstrap.css, tak už se stránka chová lépe. Pořád to však není dotažené do finiše, bo nejsem schopen nyní přijít na naformátování tohoto textu tak, aby vypadal stejně jako v případě té fungující stránky (tam se ale něco pokazilo i tak, tak jsem vývoj nechal plavat). A taky obrázek nemá vyřešenou pozici, chtěl bych ho o něco níže, aby spíše byl u dolního konce toho obrázku na pozadí.

Jinak, co přesně je špatně na šířce stránky a jak to vyřešit? Vím samozřejmě, že s tím nějak souvisí to, že jakmile zmenším okno prohlížeče, tak se menu nahoře začne chovat "neposlušně" a odkazy na sociální sítě se objevují pod tlačítky menu a zasahují do toho pozadí, což není v pořádku, jen nevím, jak to ideálně vyřešit.
miropiro
Profil
Tak pozicování textu už se mi podařilo vyřešit (ne však jeho font, ten bych chtěl mít jiný, ale moc se mi to nedaří), horší je ten obrázek přístroje, s tím nějak nedokážu "inteligentně" pohnout. Ovšem i tak je tu nevyřešený problém v podobě toho menu, které začne blbnout při zmenšení okna prohlížeče. Ale to už asi souvisí i s tou šířkou stránky, že?
jarfel
Profil
Prosím Tě, podívej se na http://www.itnetwork.cz/html-css/css-manual/pismo a myslím, že zde nalezneš odpověď. To se týká vpisování textu kam chceš. Pokud se jedná ale o Hlavní webovku, je nejjednodušší si zhotovit hlavní obrázek ve Photoshopu i s textem, kde ho dáš přesně kam chceš a zvolíš si text jaký je v nabídce.
V Artisteeru to není zcela k využití a tam používám právě Photoshop.
mimochodec
Profil
jarfel:
Snaha poradit je chvályhodná, ale tolik bych se do toho nehrnul. Artisteer ani photoshop nejsou v tomto případě dobrým nápadem ani vzdáleně.
miropiro
Profil
jarfel: No, ta stránka, kterou odkazujete, vypadá zajímavě, ale jinak s tím požadavkem - já právě že chci, aby ten text byl vnímaný jako text, nikoliv jako obrázek.
miropiro
Profil
Tak pozici obrázku bych už měl vychytanou. Ale ten font písma, ačkoliv jsem se snažil použít stejné parametry, se ne a ne změnit na styl, který jsem použil v případě této stránky http://www.fermentor.net/newdesign/web/ a chtěl bych mít takto text "Fermentor - Lambda Minifor The World‘s most innovative Fermentor for your lab" na stránce http://www.fermentor.net/unified/...ale jak na to, safryš?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0