Autor Zpráva
miropiro
Profil
Omlouvám se na úvod, že to dávám do nového vlákna, nicméně už se mi jakžtakž podařilo u mé testovací stránky http://www.fermentor.net/third-trial/ vychytat menu a jeho vzhled. Ale bohužel se objevil problém s dropdown menu. To podmenu se sice zobrazí, ale jen při najetí myší na horní položku a nevydrží déle, což je samozřejmě chyba (to jaksi nechci). Tož kde tu chybu odstranit? Postupoval jsem při implementaci dle rad z http://inspirationalpixels.com/tutorials/creating-a-dropdown-menu-with-html-css#css

Dále mám problém s přizpůsobením stránky při menší velikosti okna. Stačilo by tam dát tlačítko s navigací (výpisem položek menu), které by se zobrazilo od určité velikosti, ale moc netuším, jak to tam přidat...
miropiro
Profil
Tak ten problém s dropdown menu bych měl vyřešen, ale pořád nemám vyřešeno chování v menu v případě zmenšení velikosti okna...tlačítko, které se zobrazí při menším okně, tam je, dokonce se zobrazuje, ale jak jej přimět k tomu, aby zobrazovalo i náhradní menu podobně jako je na vzorové stránce http://www.fermentor.net/third-trial/blog.html ?


Tak nakonec téměř vyřešeno metodou "pomož si sám". Jenže ouha, všiml jsem si jedné věci. Jakmile začnu stránku zmenšovat (respektive okno), tak se někdy obrázek na pozadí (ten se žlutou a oranžovou barvou, ne ten přístroj) a v případě některých velikostí okna se dokonce začne zobrazovat podruhé. Existuje způsob, jak tento problém eliminovat, tj. aby se ten obrázek na pozadí zobrazil jen jednou? Předem díky za rady...
miropiro
Profil
Tak popsaný problém jsem ještě nevyřešil, takže pokud by měl někdo nápad, tak sem s tím :)

Mám ale jiný problém. V případě, že zmenším okno stránky, tak se samozřejmě zobrazí možnost toho tlačítka na zobrazení menu. Ovšem - pokud to tlačítku odkliknu, tak se menu samozřejmě schová. V případě ale, že se vrátím do plné velikosti okna zvětšením okna, tak už se pak to menu samo nezobrazí znovu. Přitom u vzorové stránky s tímto problém není http://fermentor.net/third-trial/single-page.html, takže jsem musel někde něco nastavit tak, že se to menu "ztratí"...jak toto vyřešit?
mimochodec
Profil
miropiro:
Mně to funguje. Do určité šířky se zobrazuje tlačítko, od té šířky pak menu.
miropiro
Profil
mimochodec: Tak jasně, jenže tady mi jde o to, že od určitého momentu se zobrazuje současně to tlačítko (zastupující menu v té chvíli). Mělo by se to chovat tak, že se od určitého momentu schová menu a objeví se tlačítko pro vyjetí menu, což je případ té zkušební stránky http://fermentor.net/third-trial/single-page.html - jenže zásahem do menu (kdy jsem potřeboval vytvořit dropdown-menu a nějak jsem nenašel jeho strukturu ihned v templatu) se tohle pravidlo porušilo a nefunguje to tak. Výsledkem je pak scvrkávání menu a současně tlačítko, které, pokud na něj návštěvník klikne, skryje menu, ale při zvětšení stránky už se to menu nezobrazí.
miropiro
Profil
mimochodec: Celá věc vlastně spočívá v tom, že výchozí stav toho templatu nepočítá automaticky s dropdown menu (které tím pádem není uvedeno v demu či příkladech). A já z toho jejich kódu a bootstrap.css souboru nedokážu pochopit, jak to dropdown menu naroubovat a navíc přidat další položky tak, aby chování menu bylo stejné jako v případě http://fermentor.net/third-trial/single-page.html (kdy se zmenšováním okna se schová menu a zobrazí se jen tlačítko pro zobrazení menu)...v tom je zakopán pes...
mimochodec
Profil
miropiro:
Od určité úrovně složitosti a velikosti kódu beru věci jako blackbox, ve kterém se odmítám vrtat. Připojím, funguje, ok. Nefunguje, jde pryč. Úpravy nebo opravy by stály víc času, než vyhledání něčeho, co třeba vypadá trochu jinak, ale udělá tutéž službu.
miropiro
Profil
Od určité úrovně složitosti a velikosti kódu beru věci jako blackbox, ve kterém se odmítám vrtat. Připojím, funguje, ok. Nefunguje, jde pryč. Úpravy nebo opravy by stály víc času, než vyhledání něčeho, co třeba vypadá trochu jinak, ale udělá tutéž službu.
mimochodec: Tak nakonec musím uznat, že chyba byla na straně tvůrců schématu, neboť toto schéma neobsahovalo v základu fungující dropdown menu (již obsažené ve vzorové stránce zatímco u jiných schématu to dropdown menu fungovalo), takže jsem jim napsal na technickou podporu a brzy udělali dva updaty schématu a to již funguje. Takže snad už se dopracuji k finálnímu výsledku :) Ale i tak děkuji touto cestou za rady :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0