Autor Zpráva
acemason
Profil *
Mám dotaz ohledně postupného (řízeného) načítání obsahu na stránce.
Rád bych aby se mi na hlavní straně webu nejdříve zobrazila vybraná část (foto a slider) a až potom spodek stránky a zápatí. Jde to nějak? Pomocí include, nebo javascriptu,.... (?)

Existuje možnost nastavit nějak prioritu jedné části?

Děkuju,
Ace
Camo
Profil
acemason:
Robí sa to, napríklad ak máš pod článkom diskusiu. Najprv načítaš článok a potom cez ajax diskusiu. To ale nieje celkom tvoj prípad. Také veci ako päta stránky sa cez ajax nenačítavajú. Je to zbytočné. Mohol by si ich dočasne skryť cez javascript, kým sa nenačíta ten slider. Musíš totiž testovať či sa načítali všetky obrázky(alebo povedzme prvé tri). To sa dá zistiť pomocou eventu onload.
acemason
Profil *
Díky moc, vyzkouším to.
Není ještě ale i jiná možnost? Např pomocí css stylu?

Ace
Camo
Profil
acemason:
Bez javascriptu to nepôjde.
Str4wberry
Profil
Jde použít CSS animace:

Odkaz
acemason
Profil *
Super, vyzkouším obě možnosti.
Camo
Profil
Str4wberry:
Zaujímavé riešenie.
aDAm
Profil
acemason:
nechceš takové to postupné fadovaní obsahu? Jak se teď docela často nosí? Prvně se načte slider, či nějaký velký obrázek co je přes celou obrazovku a jak se scrolluje dolů tak se objevuje obsah? Pokud jo tak toto je vše v JS (většinou) a není to postupné načtení ale jen animace.

Camo:
prosímtě proč se např. pata webu nemůže dotahovat ajaxem? příklad. web má varnish cache, skoro celý obsah je statický, ale v patě máš dynamický obsah na základě přihlášeného uživatele, tudíž to "okolo" ti pošle varnish ale patu ti pošle třeba apache s php na základě ajax požadavku.
Camo
Profil
aDAm:
Ja som niekde napísal že sa pata nemôže nečítať ajaxom?!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0