Autor Zpráva
Tomy
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám drop down menu, a nějaký kousek pod ním mám fotogalerii, kde se mi samy posunují obrázky. Jenomže když najedu na záložku v menu a z něho mi vyletí podzáložky, které dousahujou až k té galerii, tak se mi schovají za ni. Neví někdo jak by se jakoby dala prohodit nadřazenost, nebo jak bych to řekl, těchto dvou věcí?
juriad
Profil
z-index
Tomy
Profil
juriad:
Když tomu nějakým způsobem ten z-index přidělím, tak mi ta galerie zmizí.
Bubák
Profil
Tomy:
Tak to děláš špatně.
Bez odkazu na živou ukázku ti můžu nanejvýš poradit, ať si přečteš znova vše o z-indexu.
Tomy
Profil
Menu mám na tenhle styl: Živá ukázka

a ta galerie je tohle:

github.com/pixedelic/Camera

Bude lepší když si to stáhneš. Je tam hodně řádku kódu, bude to přehlednější. základní soubor se jmenuje basic a je ve složce DEMO.

Jenom takový dodatek, používám tu verzi co má z vrchu ořízlou tu fotku, ať to není tak vysoké :)
Bubák
Profil
Zkus v css přidat další deklarace elementu <nav>
nav {
    display: inline-block;
    position: relative;
    z-index: 1;
}
Živou ukázku jsi nedodal, takže obecně, je možné, že z-index: 1; nebude stačit, pak zkus nějakou vyšší hodnotu, třeba 1000.
Tomy
Profil
Bubák:
Dostanu se k tomu až zítra, ale živou ukázku menu tam máš a tu galerii sem psal že bude lepší, když si to stáhneš..má to pár MB :) Ale jinak díky za radu, zítra to hned vyzkouším.
Keeehi
Profil
Tomy:
ale živou ukázku menu tam máš a tu galerii sem psal že bude lepší, když si to stáhneš..
Jenže nevíme, jak to vypadá dohromady konkrétně u tebe. A to může být velmi důležité. Na kod.djpw.cz bys měl vždy vyrobit takovou ukázku, ve které se ta chyba projevuje. Je to nejlepší možnost s kterou se dobře pracuje. Jinak jsme odkázáni jen na zkušenosti a intuici, co jsi asi mohl udělat špatně. A přesto že i s neúplnými informacemi jsme velmi často schopni správně uhodnout a vyřešit problém, je to přece jen pro nás zbytečná zátěž.
Proto prosím příště příprav ukázku celou a ne jako puzzle k doskládání.
Tomy
Profil
No tak to od Bubák mi pomohlo.
Bubák
Profil
Tak jsi poznal jak funguje z-index, tak ho můžeš pro patřičné bloky aplikovat bez cizí pomoci, namísto toho, abys sem dával bloby kódu.
Tomy
Profil
Bubák:
Už to mám, díky :)


Jinak mám ještě takovou otázku. Potřebuju udělat posíčko na odesílání emailů a nějak mi to nefunguje. Už několikrát jsem to kopíroval a nefungovalo mi to. Je to důvod toho, že ten soubor není ve formátu PHP?
Keeehi
Profil
Tomy:
Je to důvod toho, že ten soubor není ve formátu PHP?
Ano, to může být problém.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0