Autor Zpráva
fuyos
Profil *
Dobrý den,

snažím se vytvořit formulář, kde bude jediný input type="number" a odesílací tlačítko. Jde mi o to, že když vyplním číslo třeba 5 a stisknu odeslat, tak se mi otevře stránka
www.mujweb.cz/index.php?strana=uzivatele&id=5

mám

<form action="index.php?strana=uzivatele" method="GET">
       <input type="number" name="id">
       <input type="submit" value="Submit" />
      </form>

nicméně mi to furt hází na stránku www.mujweb.cz/index.php?id=5 ... což se stránka nezobrazí co potřebuji, lze to nějak udělat jinak?
sitole
Profil
fuyos:
Co udělat ve formuláři ukrytý vyplněný formulář?
Tomáš123
Profil
sitole:
Čo má tvoja rada spoločná s problémom? No, problému sa to týka, ale z popisu nie je jasné, čo si mal na mysli. Aspoň ja som z toho nevyšiel. Čakal som niečo, čo zabezpečí, aby sa potrebná časť bezpečne pridala na koniec adresy (možno tam chýbal ampersand).

fuyos:
Napadá mi riešenie na strane servera. Ak je prvý argument i jeho hodnota statická, môžeš to priamo definovať položke poľa GET:
<?php
  $_GET['strana'] = "uzivatele";
  # spracovanie formulara
  if($_GET['id'] <= $celkovy_pocet_stran) {
    header("Location: $domena/index.php?id=$_GET['id']&strana=$_GET['strana']");
  }
Príklad vyššie ber s rezervou.
_es
Profil
fuyos:
<form action="index.php" method="GET">
       <input type="number" name="id">
       <input type="hidden" name="strana" value="uzivatele">
       <input type="submit" value="Submit">
</form>
sitole
Profil
Tomáš123:
Čo má tvoja rada spoločná s problémom? No, problému sa to týka, ale z popisu nie je jasné, čo si mal na mysli. Aspoň ja som z toho nevyšiel. Čakal som niečo, čo zabezpečí, aby sa potrebná časť bezpečne pridala na koniec adresy (možno tam chýbal ampersand).

Přesně to co napsal později _es. Jen jsem doufal, že autorovi vlákna bude stačit popsat místo vystavení celého kodu, aby se zase něco nového přiučil.
fuyos
Profil *
_es:
To mi vypíše adresu ...index.php?id=5&strana=uzivatele


Dal jsem skrytej parametr na začátek a už to funguje, omlouvám se.
<form action="index.php" method="GET">
       <input type="hidden" name="strana" value="uzivatele">
       <input type="number" name="id">
       <input type="submit" value="Submit">
</form>
lionel messi
Profil
sitole:
Přesně to co napsal později _es.

Žiaľ, tvoja odpoveď v [#2] nie je celkom ekvivalentná s [#4] _es. Ty totiž píšeš o ukrytom vyplnenom formulári, ide však o pole, čo niektorých trochu zmiatlo. Myslel si to isté, čo kolega, len nešťastným použitím terminológie si vyjadril čosi iné.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0