Autor Zpráva
fanky
Profil
V rámci zelpšování svých stránek bych chtěl udělat, aby byla hlavička přilepená uplně na strop stránky a patička ukončovala stránku... ale nějak nevím jak, když jsem dal margin-top 0 do body a do hlavicky tak to nepomohlo, takze nevim... díky za jakoukoli radu... zde je stylopis: http://charon.hkfree.org/~fanky/index.css (viz #hlavicka) a zde stránky... http://charon.hkfree.org/~fanky/ diky moc
pan.kolouch
Profil *
Přidej do body margin: 0;
fanky
Profil
pan.kolouch no to nepomohlo, hlavička se pořád nechce "přisát" nahoru... :-(
Chamurappi
Profil
Reaguji na fankyho:
Jak přirazit hlavičku úplně ke stropu..?
To záleží, jak vysoko máš strop a jak je majitel hlavičky vysoký. Případný výškový rozdíl můžeš kompenzovat štaflemi nebo žebříkem (ten bude jistější). Pokud ji přirazíš silně, tak se to patrně majiteli nebude líbit, a pokud ji přirazíš opravdu hodně silně, tak už mu to bude jedno. Sám posuď, co je pro tebe bezpečnější.

Další možností je vynulovat CSS vlastnost margin pro <body>. Ne pro #hlavicka, jako máš nyní.
fanky
Profil
ja sic vím, že jsem úplnej kretén, ale nefunguje to prostě..
Timy
Profil
fanky
mně to funguje

body {
background-color: #fefefe;
font-size: 9pt;
color: #000000;
font-family: Verdana, sans-serif;
text-align: center;
background-image: url(pozadi.png);
background-repeat: repeat-y;
background-position: center;
margin:0;
}
fanky
Profil
Timy a tos tam do celeho kodu dopsal pouze margin:0; do body? mně to teda nejede, mezi "stropem" stránky a hlavičkou je pořád mezírka.. to jsem z toho jelen
Šlaha
Profil
Tak zkus:
.hlavicka {position:absolute; top:0;}
fanky
Profil
nejde, vždy se to akorát nějak rozhodí, ale nepřilepí ke stropu.. :-O
habendorf
Profil
Dej na začátek css klasicky

* {margin:0; padding:0;}
fanky
Profil
tak víte co pomohlo? že jsem do body místo margin: 0; napsal padding: 0; .... teď ale koukam, že se to povedlo jen v opeře, sakra

ještě nějak "uříznout" vše, co je za patičkou, aby to patička ukončovala... :-[
Anonymní
Profil *
do index.css pridaj:
body {
margin:0;
}
fanky
Profil
tak jsem do body napasl margin 0 a padding 0 a vsechny prohlizece jsou spokojeny a ja taky, teď ještě tu patičku ošéfovat... :-) kdyby někdo věděl, nezlobil bych se, mě to koumání bude chvilu trvat
Leo
Profil
"To záleží, jak vysoko máš strop a jak je majitel hlavičky vysoký. Případný výškový rozdíl můžeš kompenzovat štaflemi nebo žebříkem (ten bude jistější). Pokud ji přirazíš silně, tak se to patrně majiteli nebude líbit, a pokud ji přirazíš opravdu hodně silně, tak už mu to bude jedno. Sám posuď, co je pro tebe bezpečnější."

Hlavicku bych u stropu jeste pro jistotu zafixoval aspon stovkou hrebikem, Leo
Miloš
Profil
a co
.hlavicka {line-height: 1;}
?
fanky
Profil
no hlavičku už jsem pošéfoval pro všechny prohlížeče, ale nevím jak to "useknout" vše za patičkou.. aby patička vše ukončovala...
Rob
Profil
To je jednoduché, já to používám všude:

<body leftmargin="0" topmargin="0">
Tomas Fejfar
Profil
Udelej prvek, kterej bude Absolutne na TOP: 100% a pak ty paticce dej RELATIVNI pozici -[vyska_paticky] (např. top : -20px)... to by melo IMHO pomoct ;) ale u toho , co je absolutne musis nejak nastavit OWERFLOW (hlavne ne hidden (coz dela bez definice vse krom IE/WIN, co ja vim)
jozob
Profil
margin: 0px;
padding: 0px;

Používam to na všetkých weboch, funguje to v IE, FF, Opere...

Pre Operu funguje padding, pre ostatné prehliadače funguje margin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0