Autor Zpráva
IDP
Profil *
Dobrý den, rád bych zobrazil na stránkách kontaktní údaje včetně mapky na nejbližší pobočku, jak toho co nejlépe docílit? Jedná se na rozlišení na úrovni krajů. Děkuji
Str4wberry
Profil
Se souhlasem návštěvníka je možné JavaScriptem zjistit jeho polohu a znázornit ji na mapě. Pokud těch poboček není hromada, bude ale možná pro uživatele lepší vybrat kraj z klikací mapy ČR – bude to rovněž jedno kliknutí jako při povolení zjištění polohy, ale člověk nebude mít pocit, že je zbytečně přesně sledován.

Také jde provádět lokalisaci podle IP adresy. Řešení zdarma ale rozumně fungují maximálně na úrovní zemí. Existují služby, které kraj s relativně slušnou pravděpodobností dovedou určit, ale bývají placené.
Petr ZZZ
Profil
Str4wberry:
...bude ale možná pro uživatele lepší vybrat kraj z klikací mapy ČR – bude to rovněž jedno kliknutí jako při povolení zjištění polohy, ale člověk nebude mít pocit, že je zbytečně přesně sledován.
Jen doplním, že takové řešení bude lepší i pro toho, kdo si chce zjistit pobočku blízkou jiné lokalitě než je ta, na které se právě nachází (brňák v pražské čekárně na autobus atp.).
Str4wberry
Profil
To je pravda.

Ještě k té žádosti o povolení polohy bych doplnil, že je dobré tu prohlížečovou žádost vyvolat až na základě kliknutí na nějaké tlačítko. Když se ta výchozí žádost objeví bez varování, tak ji spousta lidí automaticky zruší.

Tj. se nabízí zobrazit mapu i tlačítko „Povolit zjištění polohy a vyhledat nejbližší pobočku“.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0