Autor Zpráva
jdvorak
Profil *
Ahoj,
Potřeboval bych poradit s možná takovou stupidní věcí, ale mě to prostě nedá spát a né a né přijít na nějaké solidní a chytré řešení, které by nezatěžovalo prohlížeč a nezahltilo uživatele počtem refreshů za sekundu...

Řekněme, že v php do inputu vložím video z youtube, které začne hrát v určitý čas, 18:45 řekněme a začne hrát globálně, tedy pro všechny uživatele, kteří jsou online na webu, ale tak že bude mít u každého uživatele stejný čas a následně, když se někdo připojí, tak aby mu naskočil úplně ten stejný čas jako všem ostatním - ano chápu nějaká prodleva tam vždycky bude...

Zkoušel jsem při začátku přehrání videa uložit server time přes php a pak při připojení uživatele zjistit jeho místní čas, ale to nešlo kvůli časovým pásmům, tak jsem to tedy zkusil tak, že jsem při připojení uživatele vyžádal znovu server time a porovnal počáteční server time s aktuálním a vypočítal rozdíl a podle toho nastavil čas videa, ale problém byl v tom, že to v každém browseru vyhodilo úplně jiný výsledek, což nechápu - je to server time a né client time, tak proč je tam teda rozdíl?

Dále jsem zkusil udělat 2 různé soubory obsahující část js kódu a php kódu, které se vzájemně refreshovaly každou vteřinu 5x a zjišťovaly aktuální čas videa, ale toto řešení moc zatěžovalo prohlížeč a způsobovalo poklesy snímků za sekundu na uživatelově straně.

Takže se tedy obracím na Vás s úplně zničenou hlavou přemýšlením nad nějakým chytrým řešením s kloudným výsledkem.

- Jak by se dal synchronizovat čas videa z youtube pro všechny uživatele stejně, také pro ty kteří se připojí na web v průběhu přehrávání videa?
yFang
Profil
jdvorak:
Nestačilo by používat všechny časy v UTC? Nebo při načtení stránky rovnou posílat rozdíl od začátku přehrávání, který by se počítal na serveru.
IdemeNaHavaj
Profil
jdvorak:
ja som toto spravil cez websocket

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0