Autor Zpráva
hellboy80
Přesunul jsem instalaci Wordpressu na jiný hosting. Při pokusu o zalogování do administrace Wordpressu jsem ale přesměrován do administrace Worpressu na původním hostingu. Zřejmě musím v nějakém souboru změnit adresu? Ale netuším kde. Díky moc za rady.

EDIT: Teď jsem si všiml, že ve vyexportovaný databázi jsou adresy původní domény. Tak asi tady bude chyba. Přepsal jsem teda všechny adresy a do adminu se úspěšně zaregistroval. Když ale na něm kliknu na nějaký příspěvek nebo stránku, tak mi to hodí tuhle hlášku:

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator at [no address given] to inform them of the time this error occurred, and the actions you performed just before this error.
More information about this error may be available in the server error log.
Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Apache Server at rsk-sk.cz Port 80
Enko
Máš něco špatně v souboru .htacces v rootu webu. Pravděpodobně tam je nastavená/zapnutá nějaká extenze, která není na novém hostingu podporovaná. Přejmenuj soubor .htaccess an něco jiného a z administrace wordpressu si nech tento soubor vygenerovat znovu (pokud to wordpress umí, zas tak detailně to neznám) Případně zkus zakomentovat jednotlivé bloky nastavení v tomto htaccess souboru.
hellboy80
Zkusil jsem .htaccess přejmenovat. Teď mi to po kliknutí na nějaký příspěvek na přesunutém webu (místo výše uvedené hlášky) píše: "404: Stránka nenalezena". Vypadá to, že si WP nový htaccess nevytvořil.

V tom .htaccessu je pouze tohle (ten strk02 je podadresář z původního hostingu, na kterém byla původní instalace):

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /strk02/
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /strk02/index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

Zkusil jsem to tedy přepsat na:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

A zatím to vypadá, že to funguje. Díky moc!

Jinak jsem narazil na plugin, kterej umí přesunout WP instlaci v několika kliknutími. Myslíte, že to opravdu může fungovat? Nějak se mi nezdá, že by takový jednoduchý řešení dokázalo obejít tolik problémů, co jsem s tim měl :)
www.youtube.com/watch?v=yat8HfpY1eM
Enko
Jo, ta tvoje úprava vypadá OK a v tom byl zádrhel. Určitě zkontroluj chybové logy k tomuto webu, abys věděl že vše funguje. Jinak ve Wordpressu nejsem tak zkušený abych ti k tomu řekl víc :)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0