Autor Zpráva
Tomy
Profil
Ahoj, jde nějak udělat, když budu mít obrázek 1920 x 1080 pixelů na pozadí, aby vždycky střed toho obrázku byl na středu stránky? Při jakémkoli rozlišení.
juriad
Profil
Ano. background-position.
Tomy
Profil
Takže vezmu v podstatě tohle a mám hotovo že?
<style>
.velky {width: 400px; height: 200px; background-image: url("pozadi.gif")}
.velky {background-position: center center}
</style>
yFang
Profil
Tomy:
Background position může být rovnou u toho prvního pravidla, není nutné tam mít dvakrát .velky.
Tomy
Profil
Ale teď mám zase problém s tím, že když je ta stránka dlouhá tak se mi tam ten obráze dává nad sebe. jde to nějak zafixovat a když je to trřeba delší tak už tam dát nějakou barvu, nebo nejlépe aby ten obrázek jezdil s tou stránkou?
Trejpa
Profil
Tomy:
jde to nějak zafixovat a když je to třeba delší tak už tam dát nějakou barvu
Ano, opakování pozadí a barva pozadí. Background-repeat Background-color
.velky {width: 400px; height: 200px; background: blue url("pozadi.gif") center center no-repeat; }

nejlépe aby ten obrázek jezdil s tou stránkou?
Ano, ukotvení pozadí. Background-attachment
.velky {width: 400px; height: 200px; background: blue url("pozadi.gif") center center fixed; }


Téměř všechny jednotlivé vlastnosti pozadí lze zadat do sdružené vlastnosti background, není třeba vyjmenovávat jednotlivě background-color, background-image,...).
Tomy
Profil
Jo, funguje, díky moc.


Ještě jedna věc. Jde nějak udělat aby ta stránka když se na ni podívate z počítače vypadala uplně stejně jako když se podívám na mobilu? Z tím zafixovaným pozadím mi to na tom mobilu nějak blbne :/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0