21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
opop
Profil *
Poradí někdo, zda lze měřit návštěvnost webu bez vlastního scriptu a hlavně bez cookie ?
Sitole
opop:
Můžeš použít hotové služby online a na své stránky poté vložíš jen kod.
Jinak by to šlo například zapisovat do DB.
Jinak proč zrovna bez sušenek? Dne spousty stránek nejdou a hlásají ERROR, protože má uživatel vyplé sušenky.
Joker
opop:
Běžně používané webové servery v podstatě „měří návštěvnost“ samy od sebe, protože logují přístupy. Pak už stačí nástroj typu AWStats, který ty informace z logů vytahá do podoby tabulek a grafů.
opop
Profil *
Díky za info, ale můj server nic neměří a já bych potřeboval nějaké hotové počítadlo pro web, které nevyužívá cookie.
Víte o něčem, ať zbytečně nehledám ?

Díky!
Keeehi
opop:
Díky za info, ale můj server nic neměří
Ale asi měří, jen o tom nevíš, nebo k tomu spíš nemáš přístup.

já bych potřeboval nějaké hotové počítadlo
A co má počítat? A hlavně jakou metrikou?
opop
Profil *
Děkuji za snahu mi pomoci :-)
Špatně jsem se vyjádřil, můj web opravdu zatím nic neměří, připravuji si totiž webovou stránku (bez redakčního systému) a rád bych měl na ní i počítadlo přístupů (pokud možno denní/měsíční...) a rád bych se z jistých důvodů vyhnul cookie. Hledal jsem na internetu a řešení je docela hodne, ale narazil jsem zatím jen na použití s cookie...
Keeehi
Co přesně myslíš pod počítadlem přístupů? Kdy přesně to má zaznamenat přístup?
Joker
opop:
připravuji si totiž webovou stránku (bez redakčního systému)
To nezáleží na stránce, pokud máte webový server (Apache, IIS), ten to dělá sám od sebe.

rád bych se z jistých důvodů vyhnul cookie
Technicky to není problém, cookies se obvykle používají jen k identifikaci unikátních návštěvníků. Pokud nevadí, že se každé obnovení stránky zaznamená jako další návštěva, není problém.

Ale jak chcete zajistit, aby externí služba nepoužívala cookies? Co když začne používat cookies třeba příští měsíc?
opop
Profil *
- počítadlo by mělo zaznamenat přístup ihned po vstoupení na stránky (nejlépe) 1x za 24h
- lze si vytáhnout nějakým způsobem data z Apache/ISS, když hostuji na webzdarma ?
- hledám právě nějakou externí službu, která provozuje počítadlo stránek vyloženě bez cookie

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0