Autor Zpráva
Milan1236000
Zdravím,
mám soubor, který se jmenuje "interpreti.php" (URL: "interpreti.php"), který zobrazí seznam interpretů. Po kliknutí na nějakého interpreta se spustí soubor "interpreti%2F.php", který by se v URL měl zobrazit jako "interpreti/jmeno-interpreta". Problém je, že když se otevře soubor "interpreti%2F.php", stránka se nezobrazí, ukáže se chyba. Jak se to dá otevřít, aby se to normálně zobrazilo?
Rozhodl jsem se to udělat tímhle stylem, protože jsem nechtěl mít URL stylem "interpreti.php?jmeno-interpreta".
Ještě by šlo klasicky přidat do souboru "<a href=\"interpreti/%s\">%s</a>" a za to výpis z databáze, ale to zase nevím, jak to zobrazit v tom samostatném souboru, který mi slouží jako rozložení stránky.

Jak je vyřešeno to odkazování na těchto diskuzích? Jsou to jednotlivé soubory (sloužící jako šablony) do kterých se to všechno vepisuje (?action=vtopic, ?action=vthread) nebo je to všechno v jednom php souboru?

Kde najdu nějaký dobrý článek, kde je tohle všechno rozepsané i s příklady?

Díky.
Str4wberry
Hledáte přepis adres: Diskuse JPW: Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Univerzální obecné pravidlo

Ten zajistí, že adresa bude „interpreti/jmeno-interpreta“ a PHP si potom zjistí, co se má dělat. Jednotlivé akce se potom pro přehlednost programátora dávají do samostatných souborů, ale není to podmínkou.

Jak v PHP sestavit jednoduchý web s hezkými adresami jsem popsal tady: Jednoduchý web v PHP
Milan1236000
Str4wberry:
Díky, to je ono. Kouknu na to.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: