Autor Zpráva
grimword
Profil
Představte si například dvou sloupcový layout (levý sloupec článek, pravý sloupec výpis posledních článků/komentářů).

Pokud přijde například na mobilní telefony (např šířka obrazovky pod 480px), tak mám chuť pravý sloupec (poslední články/komentáře) úplně skrýt. Prostě jej nezobrazovat.

Je to podle vás dobré řešení? Zvlášť pokud se jedná o velký web a nechci uživatele zahltit tisíci funkcí? Jak se na to dívají vyhledávače, nevadí jim, že v některých případech skrývám obsah?
Keeehi
Profil
grimword:
Je to podle vás dobré řešení?
Velmi pravděpodobně ano.
Mario
Profil
Pokud vím, tak Google nerozlišuje viditelné a neviditelné texty - alespoň dnes. Takže pokud pravý sloupec ukryješ, bude to Googlu asi jedno. ALE je tady riziko, že by to mohlo být považováno za podvodný trik (riziko asi není velké, ale asi by se to pak špatně Googlu vysvětlovalo).

Pokud ten pravý sloupec není extrémně dlouhý, asi bych jej spíše přiznal (a šoupl na konec - za text článku) - nebude riziko penalizace, překážet to taky nemusí, a občas se tam někdo může podívat a kliknout na další stránku.
Str4wberry
Profil
Obecně cokoliv skrývat není dobrý nápad, protože ten obsah potom může návštěvníkovi, co zná web s desktopu, chybět…

Převod webu na responsivní design » Skrývání obsahu

Google v doporučení výslovně uvádí, že by se obsah nikdy skrývat neměl.
juriad
Profil
Dávat pravý sloupec automaticky na konec je z mého pohledu často špatně. Jako uživatel se orientuji při čtení článku podle pozice scrollbaru (a podle pátečního srazu je nás takových víc). Pak konec článku v polovině délky stránky překvapí (obvykle nepříjemně). Pokud je tam něco opravdu krátkého (méně než výška obrazovky), tak je v pořádku.
Martin2
Profil *
Mario:
ALE je tady riziko, že by to mohlo být považováno za podvodný trik
Podvod je to jen pokud tím sleduješ (nebo způsobuješ) zkreslení výsledků vyhledávání oproti reálnému obsahu. To není tento případ. Str4wberryho poznámka ale platí. Mobilům skryj jen to, co opravdu nepotřebují.

juriad:
Dávat pravý sloupec automaticky na konec je z mého pohledu často špatně
Jak bys to tedy řešil? Někam ho dát musíš, šířka je malá a před článek ho asi dávat nebudeš?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0