Autor Zpráva
Pavlínka
Profil
jak nejefektivněji udělat přesměrování founků na m.domena.cz

pár nápadů mám ale v případě, že (i iOS nevím zda se dá) zvlolím "deskopovou" verzi asi by se nepřesměrovalo/nepustilo na www.domena.cz

viz např. alza.cz a jejich m.alza.cz

děkujíí za rady
Tomáš123
Profil
Pavlínka:
Dôvody prečo nepresmerovávať a používať responzívny dizajn sa práve riešia vo vedľajšom vlákne.
Pavlínka
Profil
u mého webu optimalizace nepřipadá v úvahu a nebudu vysvětlovat nebo se tu hádat proč.
takže...

jak nejefektivněji udělat přesměrování? :)
Taps
Profil
Pavlínka: Jak na mobilní (responsivní) web
Oddil detekce
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pavlínku:
Přesměrovávat na jinou doménu je škodlivý zlozvyk. Proč nechceš prostě vygenerovat jiné HTML?
pharaon.jh
Profil
dá se to vyřešit třeba pomocí javascriptu
<script>
var isMobile = navigator.userAgent.match(/(iPhone|iPod|iPad|Android|BlackBerry)/);
 
if(isMobile) {
window.location = "http://m.doména.cz";
}
</script>
ale dá se to udělat i pomocí .htaccess, přes script to používám a je na to spolehnutí
Keeehi
Profil
pharaon.jh:
přes script to používám a je na to spolehnutí
Jen do té doby než přijde někdo s vypnutým javascriptem.
Pavlínka
Profil
Chamurappi:
Proč nechceš prostě vygenerovat jiné HTML?

dlouho bych hledala spoustu výmluv na to by jte vymysleli zase něco vy, no prostě to tak chci.
Dusann
Profil
Keeehi:
Jen do té doby než přijde někdo s vypnutým javascriptem.

Kto si z bežných uživateľov vypína javascript ? A prečo by to robil ?
Keeehi
Profil
Dusann:
Například můj EDGE na mobilu když metro vjede do tunelu. Viz Má web fungovat bez JavaScriptu? » Selhání JavaScriptu.
Pavlínka
Profil
myslela jsem, že Internet Explorer je dobrý jen k stažení jíného prohlíčeče.. nepředpokládám, že EDGE by byl vyjímkou...
takže EDGE opravdu neřeším :)
Taurus
Profil
Tak si aktualizuj názory na prohlížeče, tento je už docela starý.
Keeehi
Profil
Pavlínka:
Když jsem psal EDGE, měl jsem na mysli to pomalé mobilní připojení.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pavlínku:
myslela jsem, že Internet Explorer je dobrý jen k stažení jíného prohlíčeče
To by mě fakt zajímalo, jak by sis na mobilu pomocí MS Edge (nebo Internet Exploreru) stáhla jiný prohlížeč.

na to by jte vymysleli zase něco vy, no prostě to tak chci.
Když tak dobře víš, co ti odpovíme, je zbytečné se ptát.


Reaguji na pharaona.jh:
přes script to používám a je na to spolehnutí
Můj chytrý telefon bys nepřesměroval. Také tím rozbíjíš tlačítko Zpět… když už, tak location.replace.


Reaguji na Dusanna:
Kto si z bežných uživateľov vypína javascript ?
Víc než nula => je to jednoznačně horší řešení, než přesměrovat rovnou na straně serveru. Je zbytečné řešit, kdo a proč a jestli si náhodou nezaslouží za své rozhodnutí tvrdě potrestat…
pharaon.jh
Profil
Keeehi:
to už pak není tvůj problém ale uživatele
Chamurappi:
nebudu nic měnit, to bych musel přepisovat asi 400 souborů, a jak ty to víš že to tam mám takhle, do toho ti nic není, jak to udělám já na svých stránkách
Chamurappi
Profil
Reaguji na pharaona.jh:
Fascinující reakce. A to ještě ani nejsou Vánoce :-)

a jak ty to víš že to tam mám takhle
Napsals to v příspěvku #6.

do toho ti nic není, jak to udělám já na svých stránkách
Nevšiml jsem si, že bych tě k něčemu jakkoliv nutil. Jen jsem upozornil na nedostatky tvé rady. Netušil jsem, že si to vezmeš osobně :-)
Keeehi
Profil
pharaon.jh:
to už pak není tvůj problém ale uživatele
No ale byl by to můj problém. To já bych přicházel o uživatele jenom pro to, že by se mi to nechtělo dělat tak aby to fungovalo všem.
Tomáš123
Profil
Dusann:
A prečo by to robil ?
Ja, som to urobil, lebo som nechcel reklamy ani Adblock. Po pár týždňoch som ho znovu zapol, aby mi fungovali tlačítka na diskusii a reklamné weby som prestal navštevovať. Téma vlákna by sa po tomto príspevku nemala zvrátiť k Adblocku.

Pavlínka:
nepředpokládám, že EDGE by byl vyjímkou
Zaujímavý tvrdo zarytý názor založený na prázdnych predsudkoch.

dlouho bych hledala spoustu výmluv na to by jte vymysleli zase něco vy, no prostě to tak chci.
Vyslovene spústu by si ich nenašla. Keď už presmerovávať, prečo JavaScriptom? Keď už JavaScriptom, prečo na emkovú subdoménu? Myslíš si azda, že JavaScript presmereuje užívateľa rýchlejšie? Čo si sľubuješ od emkovej domény? Ja nechcem rýpať, len si neviem vybaviť nejaké rozumné dôvody... Zas, môže to byť podobne zarytá myšlienka ako s prehliadačom Edge...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0