Autor Zpráva
miropiro
Profil
Dobrý den, tak už se mi povedlo i vychytat rozumně responsivitu tabulky na základě vašich rad, za což moc děkuji, ale kolegyně si ještě usmyslela, že by ráda měla jednu pumpu, a sice konkrétně MULTIFLOW na této stránce www.pompe-peristaltique.com/specifications-techniques ještě zvýrazněnou tak, že by modrý okraj, který zvýrazňuje to, že ji firma doporučuje, byl trochu vyšší, prostě malinko přetékal nahoru podobně jako je to v případě tohoto webu www.schlauch-pumpen.com/spezifikationen, kdy rovněž MULTIFLOW je zvýrazněná z hlediska pozice nahoru, ovšem je pravdou, že v případě té německé stránky se nejedná o klasickou tabulku, ale cosi z Wordpressu. Podobně to je i na webu www.peristalticpump.info/#!specifications/c239q, kde zkrátka a dobře je ta MULTIFLOW opět vyzdvižena :-) Ale opět, to je pro změnu wix a jeho vlastní přístup k tabulce...já chci samozřejmě tabulkové řešení pro svůj web, jen přemýšlím, jak malinko povýšit to modré zvýraznění nahoru :) Předem děkuji za rady :)
mimochodec
Profil
miropiro:
ovšem je pravdou, že v případě té německé stránky se nejedná o klasickou tabulku, ale cosi z Wordpressu.

Ať je to z čeho chce, výsledkem je html. Co ti brání ten kód prozkoumat a zjistit z toho víc?

.já chci samozřejmě tabulkové řešení pro svůj web

To mi až tak samozřejmé nepřipadá. Možná to jde řešit i tabulkou, ale na té tvé stránce nevidím důvod, proč na tabulce trvat, když je jednodušší udělat to z pěti divů, ze kterých jeden bude mít nastavenou výšku.
miropiro
Profil
No to už jsem zkoušel podle jednoho schématu, co jsem si stáhnul, ale výsledek bylo zprasení stránky, protože přidaný css soubor obsahoval i věci, které už obsahuje primární css soubor...

No je fakt, že by se to mohlo zkusit. To by pak vlastně bylo responzivní a při menším rozlišení obrazovky by to padalo hezky pod sebe, že :) ?
Tomáš123
Profil
miropiro:
So súčasným usporiadaním sa mi nepodarilo dosiahnuť požadované správanie. Tabuľka je ale potrebná, aby sa bunky navzájom ovplyvňovali. Povedal by som, že problém je riešiteľný, ak bude vo vnútri bunky <th> resp. jej náhrady iným prvkom, ďalší element. Prvok by potom bol absolútne poziciovaný voči bunke a umelo by sa roztiahol. Nejako takto. Ukážka má ale problém v tom, že tým, že je text absolútne poziciovaný (je vyňatý z toku dokumentu) nerozťahuje správne ostatné bunky. Práve mi nenapadá ako to riešiť bez nutnosti poznať dĺžku slova...
ÚPRAVA: Hmm, možno nejako takto.
miropiro
Profil
Tomáš123: Ale jo, tohle by šlo, to řešení, co navrhuješ! To vypadá celkem jednoduše a nebudu se muset piplat s tvorbou divů. Už jsem totiž zkoušel stáhnout jeden layout na tyhlety tabulky a dopadlo to mizerně, díky přítomnosti podobných paramatetrů v novém css souboru se mi pokazilo menu. Tohle by mělo bohatě stačit...
miropiro
Profil
Tomáš123: Vow, to fakt funguje :-) Tohle určitě udělá radost kolegyni :-) Každopádně, napadlo mne, dá se nějak docílit toho, aby v případě, že si návštěvník zobrazí stránku na menší monitoru (či na mobilu), tak jednotlivé sloupce "zkolabují" a návštěvník uvidí pod sebou postupně jednotlivé pumpy? Ale jen jestli to jde nějak snadno ošetřit paramatrem v css :) ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0