Autor Zpráva
Venca190
Profil *
Dobrý den, už hodinu si lámu hlavu jak mám na obrázek vložit další obrázek viz:

+ mělo by to fungovat tak, že kamkoliv najedu myší na obrázek(černý) tak malý obrázek(vlevo dole) se změní za jiný

můžete mi prosím někdo pomoct jak toho docílit?
Tomáš123
Profil
Venca190:
Nejako takto, alebo takto. Neviem, prečo je to posunuté. Stačí nastaviť odsadenie zdola 5px.
Venca190
Profil *
Tomáš123:
Děkuji, funguje parádně, jen ještě detail šlo by udělat, aby se obrázek změnil, když najedu na ten malý obrázek?
Jan Kozák
Profil
Tomáš123:
Neviem, prečo je to posunuté.
Protože jsi divu nenastavil rozměry, a tak se roztáhl na výšku obrázku a spanu s position: static.
Stačí nastaviť odsadenie zdola 5px.
To není dobré řešení, protože výška onoho spanu je závislá na velikosti písma.
Tomáš123
Profil
Venca190:
jen ještě detail šlo by udělat, aby se obrázek změnil, když najedu na ten malý obrázek?
Šlo, je to vcelku jednoduchá úprava. Skús nad tým porozmýšľať.

Jan Kozák:
Protože jsi divu nenastavil rozměry, a tak se roztáhl na výšku obrázku a spanu s position: static.
To nie je pravda. Od spanu to nezávisí. Nezávisí to ani od jeho pozície. V prvej ukážke napríklad nie je vôbec. Fixné rozmery pomôžu, ale riešenie môže byť flexibilnejšie.

Problém by som videl skôr v tom, že je tam kdesi medzera.

To není dobré řešení, protože výška onoho spanu je závislá na velikosti písma.
To je pravda. Jednak fixná hodnota je blbosť (o niečo menšia by bola em jednotka - IMHO stále nečisté riešenie), tak aj výška spanu závisí od veľkosti písma. Pomáha teda font-size: 0, line-height: 0 a určite aj iné resetovacie riešenia podobného charakteru.

Stále si ale neviem vysvetliť, kde ten posun vzniká. Už pred odoslaním minulého príspevku mi napadlo, že to budú medzery, tak som všetky vymazal. Tam riešenie nie je a ďalej som to neskúmal. Ešte je možné, že kdesi okolo obrázku niečo nejako implicitne vzniká.

Ráno bude múdrejšia večera.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Je to klasická mezera pod obrázkem, přesněji způsobená tím prvním (nepozicovaným) obrázkem. Stačí mu změnit vertical-align, nebo nastavit display: block.
Bubák
Profil
Tomáš123:
Neviem, prečo je to posunuté.
Mne hned, aniž bych viděl, co píše Chamurappi, napadla mezera pod obrázkem.
Protože odkázaný freehosting už nefunguje, dávám odkaz na Wayback Machine.
web.archive.org/web/20130617113541/http://qu.wu.cz/webtest/mezera-pod-obrazkem.htm
Trejpa
Profil
Chamurappi, Bubák:
Mezera pod obrázkem je už na novém hostingu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0