Autor Zpráva
Kubjatko
Profil *
Dobrý deň! Pracujem na jedno webe, čisto HTML/CSS/JS, bez žiadneho CMS a potrebujem si čo najjednoduchšie poradiť s jazykovými mutáciami webu. Budem po Nemecky a Anglicky, ale neviem akým spôsobom to riešiť. Ak by sa našiel niekto a odkázal by ma na nejaký návod alebo nástroj na tvorbu rôznych jazykových mutácií webu. Rozmýšľal som urobiť web v angličtine a kliknutím na vlajku v menu presmerovať na ten istý web, iba urobení v nemčine. Myslíte že sa to oplatí alebo poznáte iný spôsob?
Taps
Profil
Překlad stránky
Martin2
Profil *
Kubjatko:
Rozděl jazykové mutace do adresářů /cs/, /en/, /de/ a tak dále. Ta hlavní (výchozí) může být i přímo v kořenu domény. Takhle se to dělá běžně i v případě redakčních systémů.
Corwin
Profil
ahoj,
zrovna jdu okolo tak zkusím také odpovědět :-) Kubjatko píše, že web je statický, bez redakčního systému. tedy dle mého názoru jsou tu asi takovéto možnosti:

1. adresář "de" do rootu, tam kopii webu, přeložit (takže vlastně tak, jak píšeš)
2. pokud hosting umožňuje subdomény, pak by byla lepší subdoména ve tvaru de.tvujweb.cz a do ní nakopírovat web (a přeložit).
3. naučit se základy PHP a prohnat to přes překladové funkce, podmíněné např. GETem. netřeba žádných databází. potom viz odkaz od Tapse.
anonymníí
Profil *
Corwin:
2. pokud hosting umožňuje subdomény, pak by byla lepší subdoména ve tvaru de.tvujweb.cz a do ní nakopírovat web (a přeložit).
To je odvážné tvrzení. Proč myslíš, že subdoména bude lepší? Někde ano, někde ne. Záleží na situaci, ale takto obecně se to fakt říct nedá. A pak je třetí možnost, "je to jedno".
Corwin
Profil
anonymníí:
vycházím z vlastních poznatků, kdy jsem před nějakým časem podobný problém řešil. každopádně už je to opravdu dávno, takže nemám ani zdroj ani citace... ale šlo o SEO. dnes už to nemusí být samozřejmě pravda, i tehdy to vlastně mohlo být půl napůl. v tuto chvíli vycházím ze subjektivního názoru, protože subdomény mám raději. proto jsem samozřejmě uvedl obě možnosti, autor si může vybrat, co pro něj bude snazší.

pár důvodů proč mám raději jazyk na subdoméně :
1. líp se mi píše adresa. jak na telefonu, tak na PC
2. nemusím ve skriptech tolik řešit, jestli první segment url je ještě jazyk nebo už začíná cesta k dané kategorii (při použití mod_rewrite).
3. pokud mi vlaječka linkuje vždy jenom do rootu a url jsou vlastně stejné, jenom se liší jazykem, je pro mě jednodušší přepsat 2 písmenka na začátku url než to hledat někde v půlce. např.: en.wikipedia.org/wiki/Iron_Maiden vs. cs.wikipedia.org/wiki/Iron_Maiden

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0