Autor Zpráva
Sitole
Profil
Ahoj, mám takový problém. Umístil jsem na stránky tlačítko To se mi líbí jako službu od Facebooku. Všechno jsem si nastavil a funguje to parádně. Problémem však je, že při sdílení článku ze stránky cukrova-vata.com/clanek/jahodova-zmrzlina se na Facebooku sice přesměrujete zpět na stránky, ale náhled ukazuje stejný obsah hlavičky, který má hlavní stránky. Jak by jsem to měl řešit? Pro každý článek používám stejný script, kterému pouze poupravím adresu z automaticky generovaného textu v PHP.

<?php echo $aktualni_adresa . "/clanek/" . $Adresa; ?>
Má za výsledek opravdu stejnou adresu jako má článek tedy. cukrova-vata.com/clanek/jahodova-zmrzlina

<script>(function(d, s, id) {
  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
  if (d.getElementById(id)) return;
  js = d.createElement(s); js.id = id;
  js.src = "//connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&version=v2.5&appId=547388468677820";
  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>


<div class="fb-like" data-href="<?php echo $aktualni_adresa . "/clanek/" . $Adresa; ?>" data-layout="button_count" data-action="like" data-show-faces="true" data-share="true"></div>
Taps
Profil
Zkus nastavit metatagy pro facebook
Sitole
Profil
Taps:
Ted jsem nato koukal. Mám nastavené

<meta property="og:url"  content="" /> Aktuální adresa stránky
<meta property="og:title" content="" /> Title stránky
<meta property="og:description" content="" /> Popisek, který mám klasicky
<meta property="og:image" content="" /> Velká ikonka, která má spešl umístění
Taps
Profil
Sitole:
Podle mě by se content jednotlivých metatagů měl měnit v závislosti na dané stránce. V praxi to můžeš vidět např. na webu Odkaz
Sitole
Profil
Taps:
To se také mění. U každého z článků obsahuj meta tag jiný popisek a název. Jediné co je všude stejné je obrázek.
Monkeys
Profil *
Sitole:
Mal som podobny problem vyskusaj tuto stranku facebooku developers.facebook.com/tools/debug/og/object cez to sa vymazava neaka cash ktrou ma facebook. Potom by to uz malo fungovat.

M.
Sitole
Profil
Monkeys, Taps:
Děkuji moc za pomoc. Opravdu to tak bylo. Nejspíše jeden či více čtenářů ručně sdíleli odkaz a vygenerovali tak předtím zastaralou formu náhledu. Stačilo vyresetovat a vše jede jak má. Ještě jednou děkuji.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0