Autor Zpráva
Sitole
Ahoj, píši možná trošku netradiční otázku, ale i tak doufám, že se opět o kousek posunu.
Od známého jsem dostal možnost vytvořit stránky. Jedná se o stránky pro pořádání moto akcí a chtěl v zásadě dvě věci. Upravit a doplnit WP šablonu a web rozchodit do použitelné verze. To jsem i přes protesty kvůli nepřehledné šabloně a mé nechuti k WP udělal. Teď nastala ta druhá část. Potřebuji vytvořit forum pouze pro uživatele, kteří jsou v tomto klubu a budou moci přidávat fotografie a hlavně psát na různá témata. S tím by nebyl problém a něco takového by zvládla minimálně upravená verze phpBB, ale on si přeje, aby tu byli nejen různá odvětví. Tedy právě album, výlety, motorky a další, ale například různé uživatelské skupiny, které budou mít každý jiný práva. Návštěvník, neregistrovaný, administrátor, president, host, vedeni a případně další. Jak je mám vytvořit? V nastavení jsem našel jen ty základní jako je moderátor, návštěvník a podobně.

Také jsem uvažoval, jestli by nebylo jednoduší si podobné forum naprogramovat sám. Není nijak časově náročný a já bych se procvičil v pár nových věcech. Se samotným programováním bych neměl problém. V základu jsem vše již dělal jak na mém Cellenu tak například na projektech pro jiné lidi. A hlavně jde o přehlednost. V phpBB je spoustu věcí, které nikdy nepoužije nebo jsou složité na administraci a obsluhu. Co myslíte? :-)

EDIT: Podobné nastavení jsem našel v "ROLE OPRÁVNĚNÍ", ale i tak se nadále ptám.
Str4wberry
Fórum phpBB možnostmi vytvořit různé skupiny uživatelů s různými oprávněními disponuje.

Pokud vím, tak nějaký plugin pro diskusní fórum existuje i přímo do WordPressu.

Jestli vytvořit vlastní řešení nebo použít cizí hotové je věčná otázka. Oba přístupy mají výhody i nevýhody.

Psaní vlastního fóra je na jednu stranu tak trochu vynalézání kola, na stranu druhou bude obsahovat jen ty věci, které jsou potřeba. Také bude mnohem snazší provádět případné úpravy na míru, protože se člověk ve vlastním systému vyzná.

V případě, že není pravděpodobné, že bude potřeba po spuštění fórum modifikovat, je výhoda hotového řešení, že nějaké úpravy zvládne i neprogramátor pomocí pluginů. Případně je alespoň šance nějakého budoucího vývoje a updatů.

U proprietárních systémů většinou po vyšších jednotkách let bez vývoje nastane situace, kdy si se zastaralým systémem běžný hosting neporadí. Je potom nutné obsah převést do aktuálního redakčního systému nebo opravovat systém starý a oboje je hodně nákladné.
Sitole
Str4wberry:
Děkuji za radu. Musím si promluvit s autorem, jestli on přistoupí na ovládání jiného systému, ale i přes programování bych měl jednoduší správu svého jak cizího systému i s dokumentací. S WP nechci mít nadále na foru nic společného. Jedná se jen a pouze o hlavní stránku.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: