Autor Zpráva
HxAxNxY
Profil
Zdravím,
měl bych drobný dotaz zda existuje nějaká možnost v rámci CSS (technika nebo technologie), která by umožňovala automatický (strojový) přepočet jednotek zadaných v px například do em? Objevil jsem možnost použití přepočtu pomocí Java Scriptu, ale ta se mi moc nezamlouvá. Pro můj ruční přepočet jsem vycházel ze vztahu: em=px/16.
Díky moc za pomoc.

Edit: nabízí se možnost CSS funkce calc(), JS a např. CSS preprocesoru... jsou i jiné možnosti?
Keeehi
Profil
HxAxNxY:
nabízí se možnost CSS funkce calc(), JS a např. CSS preprocesoru
CSS preprocesor je jediné řešení z vyjmenovaných, které bude fungovat ve všech prohlížečích. Proto bych doporučil právě to.
Tomáš123
Profil
HxAxNxY:
em=px/16
em = px / font-size. Pri používaní rôznych veľkostí písma teda nebude jednoduché ani calc(). Sám by si musel hľadať, aká veľkosť písma je nastavená pre aktuálny prvok. To už môžeš rovno počítať mechanicky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na HxAxNxYho:
Kdyby to mělo fungovat správně, tak to je docela oříšek. Požadovaný nástroj by musel být chytřejší, musel by znát i strukturu HTML (divím se, že se zatím žádný z těch známých preprocesorů nevydal touto cestou).

Ty totiž můžeš mít v CSS:
.nos    { font-size: 120% }
.ucho   { font-size: 150% }
.moucha { margin: 50px }
… a jednou můžeš mít mouchu v uchu a jednou v nose a v každém z nich bude přepočet px/em jiný. Požadovaný nástroj by tedy musel mouchu rozdvojit (a ohlídat, aby zvýšenou specificitou selektoru nepřebil i něco jiného). Jak říkám, muselo by to být chytré a znát to celý web.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0