Autor Zpráva
miropiro
Profil
Dobrý den, tak jsem si konečně zoptimalizoval stránky pro firmu a tedy stránka fermentor.net už jede v novém kabátku :-) Problém ale je ten, že pokud jsem na počítači, tak když myší najedu na položku v menu "Applications", tak vyjedou čtyři podokazy na čtyři články. Ovšem když stránku prohlížím v mobilním prohlížeči, tak po klepnutí na "Applications" se sice podsekce chvíli zobrazí, ale za chvíli se již načítá stránka fermentor.net/applications a nemohu si vybrat jednu z těch čtyř podstránek. Potřeboval bych tam přidat tedy nějaké zpoždění, ale jak na to? Druhou možností by bylo vyřazení odkazu z hlavního menu nahoře, tím pádem by se "Applications" nechovalo jako aktivní odkaz. Tento problém řeším i na dalších webech powderdosing.info/index.php a pompe-peristaltique.com, kdy mám stejné chování. Menu je někdy rozbalovací, ale v mobilu to přestává korektně fungovat. Předem děkuji za rady.
Keeehi
Profil
miropiro:
Ano, to co je vhodné pro desktopové počítače nemusí být vhodné pro mobilní zařízení.
Nejlepší bude úplně zapomenout, jak to na desktopu funguje a od počátku navrhnout, jak by to mělo na mobilu vypadat správně. No a pak desktopu budeš zobrazovat jednu variantu a mobilům druhou.
miropiro
Profil
Keeehi:
A co teď, když už je "mléko rozlité"? Našel jsem si tento článek osvaldas.info/drop-down-navigation-responsive-and-touch-friendly - přemýšlím o jeho zítřejší aplikaci, tak jsem zvědav :)
Keeehi
Profil
miropiro:
A co teď, když už je "mléko rozlité"?
Přesně to, co jsem řekl, přistupovat k tomu, jako by jsi menu ještě vůbec neměl a nadesignoval to tak, aby to bylo na mobilech správné. Máš to? Super! Je to kompatibilní s menu na desktoupu*? Ne? Nevadí. Tak to svoje nové menu přidáš pod to staré a teď už jen budeš pomocí media queries zobrazovat jedno nebo druhé.
Nezapomeň, že starší prohlížeče media queries neumí, ale to nevadí, jelikož pro ně budeš chtít desktopovou verzi.

* stačilo by jen upravit CSS a z mobilního menu by se stalo krásné desktopové.


Našel jsem si tento článek
Menu je pak ale závislé na javascriptu. A ještě kvůli tomu musíš linkovat celé jQuery.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Keeehiho:
Tak to svoje nové menu přidáš pod to staré
To mi připadá ošklivé. Myslím, že by to mělo jít vyřešit při jednom HTML kódu se špetkou :before/:after.
Keeehi
Profil
Chamurappi:
To je to nejextrémnější řešení. Také jsem tam napsal, že se použije jen za předpokladu že to jen s CSS nepůjde.
miropiro
Profil
Já jsem nakonec situaci vyřešil tak, že jsme s kolegyní k článkům, které jsou právě přístupné přes rolovací menu, přidali odkazy z hlavních článků, takže jsou stále přístupné návštěvníkům. Přišlo nám to ve výsledku rychlejší na provedení.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0