Autor Zpráva
Kubidlak
Profil
potřebuji zarovnat text v odstavci, který je již zarovnáván tímto příkazem <p style="text-align: justify">Odstavec zarovnaný do bloku</p> Jde o to, že některé řádky končí předložkou "V" a podobně, což není zcela v pořádku. Potřeboval bych nějakým způsobem donutit, aby se tato samostatná písmena posunula na další řádek a přitom bylo stále zachováno zarovnání textu do bloku ve všech řádkách. Zkoušel jsem vložit mezeru "&nbsp;" ta ale zůstane bud to na konci původního řádku nebo na začátku nového, nebo "<br>" což ale způsobí, že se řádek končící <br> nezarovná do bloku.
Dík za rady
mimochodec
Profil
Kubidlak:
Zkoušel jsem vložit mezeru "&nbsp;" ta ale zůstane bud to na konci původního řádku nebo na začátku nového, nebo "<br>" což ale způsobí, že se řádek končící <br> nezarovná do bloku.

Tomu moc nerozumím. Když bude v textu "černý a&nbsp;bílý" a to kritické místo by vycházelo na konec řádku, chceš říct, že by to "a" zůstalo na konci?
Trejpa
Profil
Kubidlak:
Zřejmě jsi pevnou mezeru použil špatně, protože správně užitá slouží jak má – spojí slovo s předložkou nebo spojkou do jednoho nedělitelného celku.

Použití řádkového zlomu je v principu špatně. Co kdyby si uživatel zvětšil písmo jinak, než ty, to pak bude mít nesmyslné řádkování?

Alternativou, ne doporučením, je značka <nobr>.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0