Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Krásný den,

chci se zeptat, jak by se dala přepočítat vzdálenost na mapě označená uživatelem, vím-li měřítko.

Děkuji


Našel jsem toto. Dá se tomu věřit? Má s tím někdo zkušenosti?
jakre
Profil
RastyAmateur:
Řekneme-li, že měřítko je 100000:1, pak 1 centimetr na mapě je roven vzálenosti 1 kilometr. Neřekl jsi, jestli hledáš matematický výpočet nebo kód.
RastyAmateur
Profil
jakre:
Hledám matematický výpočet v pixelech. Kolik px je jeden km
anonymníí
Profil *
RastyAmateur:
takhle to počítat přeci nejde. Pixel nemá žádnou pevnou velikost v metrické soustavě. Někdy může mít pixel (teď prosím nekamenovat, neměřil jsem) v závislosti na rozlišení 0,3mm (malé rozlišení na velkém displaji), 0,1mm nebo také i méně (retina displaye).

O jakou mapu jde? Víš její měřítko, víš, kolik km je z jednoho kraje na druhý a kolik zabírá na daném monitoru pixelů. Podle toho si můžeš přepočet spočítat, ale upozorňuji, že bude platný jen pro tuto jednu mapu, ne obecně.


Vezmi si, jaká zařízení mají stejná rozlišení, např. fullHD... 5" telefon, 20" monitor, 30" palcová televize. Všechny tyto zařízení mají (mohou mít) fullHD, tedy stejný počet pixelů, ale velikost pixelů na TV a telefonů bude o řád jiná. Na televizi bude pixel o mnoho větší než na telefonu s tímtéž rozlišením.
RastyAmateur
Profil
anonymníí:
Děkuji, vynikající!! Jen zjistit velikost mapy a je to :) Díky!!
Bubák
Profil
RastyAmateur:
Jen zjistit velikost mapy a je to :)
Si fandíš, Zimě není placka. cs.wikipedia.org/wiki/Mercatorovo_zobrazení
RastyAmateur
Profil
Bubák:
Tak myslím, že v mém případě bude stačit vše jen přibližně :D Ale děkuji za reakci
mimochodec
Profil
Připomnělo: Diskuse JPW: Jak může fungovat hledání dle PSČ a vzdálenost od něj
RastyAmateur
Profil
mimochodec:
díky
Bubák
Profil
RastyAmateur:
v mém případě bude stačit vše jen přibližně
Tak určitě, pokud ti nevadí, že třebas u Varnsdorfu je 600 metrů 199 px a u Horního Dvořiště jen 190 px.
mapy.cz/zakladni?x=14.6106148&y=50.9189166&z=15&l=0
mapy.cz/zakladni?x=14.4240618&y=48.6089229&z=15&l=0
RastyAmateur
Profil
Bubák:
Na konec jsem to udělal tak, že jsem si na seznamu našel vzdálenost mezi Prahou a nejzápadnějším bodem čr, pak si to vypočítal v px na té mé mapě a porovnal. Tím pádem vznikla konstanta, kterou to vždy vynásobím, a vypadá to, že to +-10 kilometrů ukazuje... Snad.. :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0