Autor Zpráva
Pella
Profil
Zdravim,
chtěl bych se zeptat zda-li to tu někdo zvás už jsem to viděl třeba v restauracích že když se přihlásím na jejich wifi tak mě to přesměruje na jejich nějakou uvodni stránku kde musím dat pokračovat aby mě to pustilo na internet
Keeehi
Profil
Řekl bych, že většinou se to bude dělat tak, že se do routeru nahraje alternativní firmware (např. openwrt), pak si stáhne a nainstaluje balíček, který takovou funkcionalitu routeru přidá (Nodogsplash), nakonfiguruje se a je hotovo.
Bubák
Profil
Pella:
aby mě to pustilo na internet
Nepleteš si web a internet? Web je podmnožina.
Trejpa
Profil
Bubák:
Nepleteš si web a internet?
Mám zkušenost, že jsou v takovémto případě běžně zablokovány všechny internetové služby, nejen web. Router umožní přístup k internetu až po shlédnutí přednastavené webové stránky a kliknutí na odkaz nebo tlačítko.
Enko
Profil
Pella:
Ahoj,
s tímto mám několikaleté zkušenosti. Nicméně z tvého dotazu není zřejmé, co přesně potřebuješ? Spravuji více než stovku takovýchto zařízení na veřejných vysoce vytěžovaných místech. Hoď sem konkrétní dotaz a řeknu ti co a jak. To co píše Keeehi je podle mě zbytečné, když už na to jsou hotové řešení, které stačí jen nastavit. Alespoň já bych se ze své praxe do ničeho takového nepouštěl.
Již na toto téma připravuji několikadílný seriál. Do týdne bych měl mít hotový první díl. Dám sem pak odkaz :)
Keeehi
Profil
Enko:
Já znám maximálně ještě složitější řešení. Těším se na článek.
licantrop
Profil
Enko:
Ahoj,
s tímto mám několikaleté zkušenosti. Nicméně z tvého dotazu není zřejmé, co přesně potřebuješ? Spravuji více než stovku takovýchto zařízení na veřejných vysoce vytěžovaných místech. Hoď sem konkrétní dotaz a řeknu ti co a jak. To co píše Keeehi je podle mě zbytečné, když už na to jsou hotové řešení, které stačí jen nastavit. Alespoň já bych se ze své praxe do ničeho takového nepouštěl.
Již na toto téma připravuji několikadílný seriál. Do týdne bych měl mít hotový první díl. Dám sem pak odkaz :)

Prosím, co ten seriál? Vznikl? Případně prosím o radu jak nastavit přesměrování na Mikrotiku? Díky!!!
Enko
Profil
Prozatím takto: www.tomasbenda.cz/rubriky/wifi-hotspot Jen obecné informace do úvodu. Pokud bude zájem, rozepíšu další :)
licantrop
Profil
Enko:
Prozatím takto: www.tomasbenda.cz/rubriky/wifi-hotspot Jen obecné informace do úvodu. Pokud bude zájem, rozepíšu další :)

Nooo, to není uplně přesně to co hledám. Nejde mi o přihlášení, to tam spíš nechci vubec. Ale chtěl bych přesměrovávat na nějakou stránku. Prosím poradte, už jsem zoufalej. Kdyžtak pro lepší komunikaci mail: licantrop AT atlas.cz Děkuji
Enko
Profil
licantrop:
Tady máš wiki k mikrotiku wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:IP/Hotspot. Nicméně, popiš mi přesně celou logiku fungování toho, co potřebuješ a řeknu ti jak na to.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0