Autor Zpráva
Hynek Kaplan
Profil *
Ahoj, název je trochu kostrbatý, ale jde mi o toto: Na webu který píšu (ukázka: sindlar.cz/exemplum) mám jednotlivé prvky stránky tvořeny navzájem se obtékajícími divy (hlavička, obsah, patička), které jsou vnořeny do jednoho "všeobjímajícího" divu, který má max-width nastavený na 1200 px. Vše by bylo ok, kdybych mermomocí nechtěl, aby jeden z prvků (konkrétně šedý pruh mezi hlavičkou a obrázkem - viz odkaz) nebyl uzavřen do oněch 1200px, ale byl horizontálně nekonečný. Původně jsem to řešil jeho posazením mimo "všeobjímající" div a nastavením jeho absolutní pozice. Tohle řešení mi ovšem nevyhovuje kvůli responsivitě webu. Otázka tedy zní, jak to kruci udělat? :-) Díky za odpovědi.
Jan Kozák
Profil
Když ten div necháš v HTML struktuře tam, kde je, a nastavíš mu position:absolute, roztáhne se přes celou šířku. Odeber mu ale nastavení top souřadnice. To je myslím nejméně invazivní řešení.
Hynek Kaplan
Profil
Díky, to vypadá na cestu správným směrem, ale takto nastavený div je potom roztažený od "všeobjímajícího" divu směrem doprava. Levý okraj stále respektuje.


Vyřešil jsem nastavením pozicování na left: 0 px. Díky moc!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0