Autor Zpráva
Brek
Profil *
Ahoj, zkoušel jsem googlit, ale nic moc jsem nenašel.
Rád bych umožnil na Ipadu/Iphonu atd umožnit zapnout "read mode" kdy se web přepne do textového režimu pro pohodlnějši a nerušivé čtení.
Některé weby to mají (např. WIKI), ale nenašel jsem žádnou indicii jak to zapínat nebo co pro to udělat, neví někdo?
Keeehi
Profil
Pokud myslíš ten co je sám o sobě v prohlížeči tak nevím jak pro iZařízení ale pro firefox pro to žádná pravidla nikde psaná nejsou. Můžeš prozkoumat zdrojový kód a podle toho si ty pravidla odvodit. Firefox čtečka - FF reader - jak povolit (nakódovat) Čekal bych, že u iZařízení to bude podobně.

Pokud to chceš implementovat jako funkcionalitu tvého webu, pak to může jít třeba jen o alternativní CSS se stylem, který se bude zapínat a vypínat. To ho se dá docílit například přiřazováním určité třídy tagu body.
Brek
Profil *
Keeehi:
Asi jsem se špatně vyjádřil. Nejedná se mi o to, přebírat nějaké styly. Potřebuji docílit toho, aby když si vlezu na svůj web, aby mi se mi v adresním řádku zobrazila ikonka podobná hamburgeru, která po kliku změní styly webu tak, že vyháže všecko nepotřebné a nechá tam jen text.

Nevygooglil jsem co mám do webu přidat nebo jak upravit strukturu, aby se mi ta zpropadená ikonka v adresním řádku zobrazila. Jedná se o toto osxdaily.com/2014/05/29/use-safari-reader-mode-iphone

A jedná se taky skutečně jen o IOS / OSX.
jefitto44
Profil
Presne tento problém som už raz riešil. Čaro bolo v tom, že iŠrot padal do textoveho režimu sám od seba a nijakovský som to nevedel odstrániť. Bohužiaľ to bolo dávno... :-/
Keeehi
Profil
Brek:
Jak jsem psal, to samé jsme už řešili u firefoxu. Výsledek u něj byl, že žádný oficiální způsob nikde není popsaný. Jedinou možností je prozkoumat jeho zdrojový kód a z toho pravidla odvodit.
Stejný stav se zdá i u safari. Žádná oficiální dokumentace, a několik článků kde se to jejich autoři snaží odvodit z testů nebo zdrojového kódu.
Brek
Profil *
Keeehi:
Děkuji, mám podobný názor.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0