Autor Zpráva
rotorod
Profil *
dobrý den
mám své stránky, mám své video. Ano je možnost to nahrát na youtubko, ale je možnost to nahrát na svůj server a udělat nějaký přehrávač, kde to video pustí každý s každým OS a přístřojem (pc,mobil,..)? existuje něco také již vytvořené?nějaký ten přehravač?

děkuji Vám za případné rady jak na to
grimword
Profil
Podívej se například na tuto stránku:

www.sudoma.net/ksr/maximum-top-speed/


Video je do stránky vloženo takto:

<video width="320" height="240" controls style="margin: 0px 170px 0px 170px;">
   <source src="http://www.sudoma.net/ksr/kawasaki-ksr-maximum-top-speed.mp4" type="video/mp4">
</video>
Taps
Profil
rotorod:
v html5 existuje tag video
<video src="video.mp4" controls>
</video>
RastyAmateur
Profil
Ještě bych doplnil odkaz video vs gif...
rotorod
Profil *
děkuji Vám za odpovědi. tak jsem to zkusil ale zobrazilo se mi
co tomu chybí? mám XP. dočetl jsem že asi ne na všech XPčkach to bude zobrazeno....ale proč? je tomu je díky těm xpčkam?
děkuji za vysvětlení
Trejpa
Profil
rotorod:
Ano, je to kvůli systému, ze kterého si tvůj prohlížeč bere kodeky. Možná pomůže dohrát kodeky - ale vysvětluj to návštěvníkům stránek, kterým jinde video funguje.

Pro fungování (téměř) na všech zařízeních zdaleka nestačí jeden formát videa. Je třeba kromě MP4 (placený kodek) použít další soubor s kodekem s volným užitím (soubor OGV nebo WebM). Tohle ještě můžeš dát společně do jedné značky videa pomocí elementů source. Dále potřebuješ pro starší prohlížeče bez podpory značky <video> (IE8) alternativu, obvykle ve formátu Flashe, a jednoduchým prohlížečům (Opera Mini) dát aspoň možnost stažení video souboru.

To už máš nejméně tři soubory stejného videa (+ náhledový obrázek) v různých formátech, které je nutno vytvořit a provozovat společně. Nemluvě o tom, že je třeba naprogramovat mechanismus (JS nebo PHP) na detekci užvatelova prohlížeče, aby mu stránka správnou alternativní volbu zobrazila.

YouTube kromě zmíněného samo řeší i několik velikostí videa, aby se pro malé rozlišení zbytečně nestahovaly datově náročné HD soubory videí.
Sitole
Profil
Já naopak používám JWPlayer. Má to jednoduché nastavení a dají se nastavit i všelijaká rozšíření.
rotorod
Profil *
Trejpa:
takže nejlepší možné řešení s ohledem na navštěvníky je umístit video na youtube a na stánky hodit jen odkaz?


Sitole:
a ten JWPlayer funguje u všech pak? taky ti prohližeč nabidne asi něco doinstalovat (doplněk) když ti chybí, že? a když "doinstaluješ" tak je pak všechno ok?
Keeehi
Profil
rotorod:
takže nejlepší možné řešení s ohledem na navštěvníky je umístit video na youtube a na stánky hodit jen odkaz?
Nejlepší řešení bude nahrát video na YouTube a na stránky vložit iframe s videem. Kód pro to získáš, když si pod videem klikneš na sdílení a pak na embed.
Str4wberry
Profil
S ohledem na návštěvníky je nejlepší možné řešení vygenerovat několik formátů videa o podle schopností prohlížeče/OS nabídnout příslušnou variantu.
Sitole
Profil
rotorod:
Ano, testoval jsem to na spoustě zařízeních a prakticky vždy to fungovalo, ale problém je s JS. K fungování potřebuje zapnutý JS.
rotorod
Profil *
rozumím
a ještě se zeptam, tohle je co za přehravač co je zaznam z nhl? je to na sportu.cz a co je to za format videa? tohle se mi docela libi:-)
Trejpa
Profil
rotorod:
a ještě se zeptam, tohle je co za přehravač
Flashový přehrávač souborů SWF, vložený přes <iframe> ze serveru nhl.com. Docela slušně provedený, funguje i na telefonech, zřejmě mu redakční systém na nhl.com několik velikostí a druhů videa připravuje automaticky. S určitostí jde o komerční (placené) řešení. (Něco jako YouTube na vlastní doméně.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0