Autor Zpráva
Seki
Profil
Dobrý podvečer,

v současnosti řešíme ve firmě problém se zobrazením stránky, která obsahuje kontaktní informace a interaktivní mapu, která je ale vykrojená hexagonem: diginex.cz/new/?page=kontakt (je nutné se podívat jak to vypadá ;)) Dlouho jsme si s tím nevěděli rady, ale pak naše kodérka přišla na možnost využít na to SVG, které je podporované všemi modernějšími browsery, ovšem v IE11 to bohužel nefunguje a pokud vím, tak ani v edge. V těchto MS prohlížečích ta mapa prostě "přeteče". Nevím si s tím rady.

Omlouvám se za moje vyjadřovací schopnosti, co se tohoto tématu týče, ale popravdě ani nevím jak ten problém nazvat (problém prostě poznáte, když porovnáte jak to vypadá v chromu a IE :))...

Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sekiho:
Explorer podporuje SVG od verze 9. V ní vypadá odkázaná stránka takto.
Nepodporuje SVG vlastnosti na HTML elementech… to mi nepřijde nijak zvlášť překvapivé, o vykreslování SVG se stará jiná část prohlížeče než o vykreslování HTML, jsou to dva oddělené světy. V mém Firefoxu to také nefunguje (ale možná to nějaká novější verze umí).

Kdybych to musel řešit já, udělal bych to buď <canvas>em (který by fungoval univerzálně pro libovolný tvar výřezu), nebo bych zkusil transformacemi vymodelovat šestiúhelník ze tří elementů, jejichž potomci by měli stejné pozadí jako stránka a background-attachment: fixed a opačné transformace (protože fixní pozadí a transform spolu moc nekamarádí). Byla by to trošku piplačka.

Nicméně u té mapy stejně většina návštěvníků neuhodne, že je interaktivní, tak mi to přijde jako zbytečná snaha, zvážil bych, jestli by nebylo lepší dát tam statický vykousnutý obrázek odkazující na plnohodnotnou mapu. Lze předpokládat, že na kontaktní stránku chodí lidi obvykle proto, aby zjistili třeba mailovou adresu nebo telefonní číslo – zajímá je tedy jen pár bajtů. Kolik z nich asi ocení, že se jim natáhne kdovíjak velké mapové API, které jim umožní procházet celou planetu?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0