Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Ahojte. Mám webstránku s nehnuteľnosťami. Do filtrovacieho formulára potrebujem vložiť do placeholdra inputu text
Výmera od (m<sup>2</sup>)
Keď to vložím takto, samozrejme sa dvojka nezobrazí ako druhá mocnina (v tomto prípade metre štvorcové), ale zobrazia sa normálne vypísané tagy. Existuje nejaký spôsob ako tam tú druhú mocninu hodiť?


Že som ja taký d.bil, že vždy desať sekúnd po založení témy nájdem riešenie problému :D

V character mape som našiel znak ²
Netuším síce ako sa to bude správať v browseroch a najmä na iných OS, ale vo Windowse to ide pekne. Ak existuje lepší spôsob, sem s ním
juriad
Profil
Ano, existuje spoustu znaků k tomuto určeným: en.wikipedia.org/wiki/Unicode_subscripts_and_superscripts
Chamurappi
Profil
Reaguji na jefitta44:
On má uživatel psát do políčka něco, jako je m²? Třeba m³? Ptáš se ho na nějaké jednotky? Jestli ne, tak to nepatří do placeholderu.
jefitto44
Profil
Áno, filter funguje tak, že ti vyhľadá nehnuteľnosti medzi dvoma hodnotami. Čiže užívateľ zadá do jedného inputu napr. 100, do druhého inputu napr. 200 a filter mu vyhľadá všetky stavby medzi 100m2 a 200m2.
No a aby užívateľ vedel, že má zadávať metre štvorcové, tak to je v placeholderi
Chamurappi
Profil
Reaguji na jefitta44:
Takže se zadává číslo, ne m². Používáš to špatně, placeholder má obsahovat příklad hodnoty, ne popisek. Z jakého důvodu nesmí být vidět, že jde o m², jakmile je hodnota vyplněná?
jefitto44
Profil
Vidíš, to máš pravdu, to ma vôbec nenapadlo... dnes sa ale už používajú buď labely, alebo placeholdery... aspoň z praxe mi to tak vychádza
Trejpa
Profil
jefitto44:
A co takhle použít text jednotky v obrázku na pozadí políčka zarovnaný mimo psaný text?
Keeehi
Profil
jefitto44:
dnes sa ale už používajú buď labely, alebo placeholdery... aspoň z praxe mi to tak vychádza
To že to někdo používá taky špatně, neznamená, že to tak musíš použít i ty.
Kam umístit popisky formuláře
jefitto44
Profil
DObre, proste sa mi labely dizajnovo nehodia k tomu formuláru

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0