Autor Zpráva
josef12
Profil *
Zdravím. Řeším následující problém:

Mám na serveru hromadu HTML souborů (cca. 1000) v různých složkách a jejich podsložkách, žádná inteligentní organizace, žádný redakční systém, žádný společný includovaný soubor...
Chtěl bych do každého z nich vložit reklamní banner. Jak byste v tomto případě postupovali - co nejjednodušší a nejrychlejší řešení (ne ruční vkládání)?

Díky za tipy
Josef
Taps
Profil
Maji soubory nejakou pravidelnou strukturu?
josef12
Profil *
Taps:
Ano. Jde o strukturovane html dokumenty - html, head, body.
mimochodec
Profil
Pspad umí nahrazení textu v souborech ve složce, i vč. podsložek. První co se nabízí, je náhrada <body> za <body><img src="banner.jpg">. Narazí to ale v případech jako <body background... Dalším problémem je, že nemusí být a nejspíš ani není žádoucí dávat banner přímo na začátek body, protože v něm bývá nějaká struktura divů a až v nich nějaký obsah. Ty divy můžou mít navíc pomocí css nastavené takové vlastnosti, že i kdyby se měl banner dost hnusně vnutit nad ně, výsledné chování je nepředvídatelné.
Takže závěr: udělat to lze, ale dobře ne.
josef12
Profil *
Napadla mě následující varianta. Je mi jasné, že to není křišťálově čisté řešení, ale mohlo by být funkční...

URL obsahující jednu ze čtyř hlavních složek bude přesměrováno (.htaccess) na daný soubor na serveru, ve kterém bude umístěna reklama a pod ní pak budu includovat daný html soubor, na který odkazuje URL. Můžete mi toto řešení někdo okomentovat, jestli "by to jako šlo" po funkční stránce (rozumím, že to není křišťálově čisté řešení, ale v běžných prohlížečích by to mohlo fungovat)?

A pak taky stručné okomentování z pohledu vyhledávačů, na dané HTML soubory totiž vedou odkazy z relativně kvalitních webů...

Díky
MartinP
Profil *
Ahoj, tvé řešení by fungovalo. Adresy se nezmění, takže s tím vyhledávače nebudou mít problémy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0