Autor Zpráva
34111
Profil
Ahoj,

programuji rozsáhlý portál, který běží přímo pod mým vlastním CMS, obsahuje mnoho druhů obsahu, rozsáhlé hledání, přihlašování uživatelů, celou uživatelskou administraci, klientskou administraci apod. Vše řešeno v PHP, MySQL, snažím se dbát na bezpečnost aplikace, tzn. samozřejmostí je ošetření výjimek, použití parametrizovaných dotazů do SQL apod. Snažím se vše rozdělit na prezentační a aplikační část. Vše, co se týká obsahu jsem nacpal pro "jednoduchost" do index.php a následně rozdělení podle URL parametrů. Problém je, že když kód píšu "pořádně" a řeším každou blbost, abych ctil bezpečí a aby kód nebyl jako od prasátka, tak je aplikace poměrně dost komplikovaná a velká. Pokud vezmu v potaz veškeré includy do indexu včetně hlavičky, těla, patičky, tak se dostávám na řádově 7 tisíc řádků v tomto souboru a velikost cca. 220 KB. Necpu ale vše do indexu, ostatní soubory, složky, obrázky, konfigurační soubory, další includy, knihovny, moduly... To vše má několikanásobně více, v tomto se index.php jeví jako "malá část", ale otázka zní - je 220 kB na index.php a 7 tisíc řádků problém co se výkonu či jiných záležitostí týká nebo to nevadí?
Joker
Profil
Výkon nezávisí na počtu řádků, ale na tom, co ty řádky obsahují :-)
34111
Profil
Joker:
jj, špatně jsem se vyjádřil :) nemyslel jsem výkon, ale celkově problémy - nevím, zda se velikost indexu hodnotí někde v rámci SEO či cokoli, co vás napadne - přiznám se, že webovou aplikaci těchto rozměrů dělám poprvé a proto i poprvé řeším věci, které jsem nikdy dřív neměl důvod řešit.
Joker
Profil
Prohlížeče a vyhledávače PHP kód vůbec nevidí, vidí jen jeho výstup. Takže tam počet řádků PHP kódu nemůže hrát žádnou roli.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0