Autor Zpráva
miropiro
Profil
Dobrý den, převzal jsem nově v rámci nové práce správu webu GOtoBRNO.cz. Aktuálně si lámu hlavu nad řešením této stránky - www.gotobrno.cz/rozmanistost-brnenskeho-regionu/t1115. Její součástí je i video, které má určité kapitoly, na které je v textu předtím upozorněno. Vím, že, lze nastavit, aby jestliže odněkud odkazuji na video na YouTube, tak aby se video spustilo od určitého momentu, ovšem, lze toto udělat i v rámci vloženého videa? Tj. návštěvník si klikne na čas u místa, které jej zajímá a následně se posune na stránce níže k videu, které se spustí od vybraného časového momentu? Děkuji za rady :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na miropira:
U YouTubu bývá čas v kotvě, ne? Tak bych zkusil odkazovat na <a target="názevRámu" href="#t=9m34s">.
Podle dokumentace by tento druh adres měl fungovat i u embedů, ale mé pokusy to nepotvrzují, možná to má YouTube dočasně rozbité (kdovíjak dlouho). Nejspolehlivější řešení by bylo mít video u sebe.
weroro
Profil
miropiro:
Pri embed videu je potrebné zadať &start=sekundy
Napr. ak potrebujem spustiť video od druhej minúty zadám &start=120
miropiro
Profil
Jo aha, takže já si zadivuji video jako část, to by šlo, nuže jsem vložil k šesté minutě (například) tento kód: <a target="_blank" href="www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?rel=0&amp;amp;showinfo=0&amp;amp;controls=1&amp;amp;hd=1&amp;amp;color=red&amp;amp;modestbranding=1&amp;amp;autohide=1&amp;start=120" id="youtube video">. Efekt však je ten, že se mi tak jako tak otevře nové okno s YouTube v plném rozlišení, začne se přehrávat o druhé minuty, jenže já bych byl raději, kdyby se stránka jen posunula dolů a začala od zvoleného momentu přehrávat video...to se tímto zatím nevyřešilo...
weroro
Profil
miropiro:
Urob to kombináciou Chamurappi a toho môjho príspevku.
<a target="názevRámu" href="//www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?rel=0&amp;amp;showinfo=0&amp;amp;controls=1&amp;amp;hd=1&amp;amp;color=red&amp;amp;modestbranding=1&amp;amp;autohide=1&amp;start=120">
názevRámu je ID alebo name atribút daného iframe kde je video.
Chamurappi
Profil
Reaguji na werora:
názevRámu je ID alebo name
Musí to být name.

Pri embed videu je potrebné zadať &start=sekundy
Zajímavé. Doplním sem ještě odkaz na popis všech podporovaných parametrů.
miropiro
Profil
V tom případě je asi problém, ono totiž to video nemá atribut name, viz zdroják na něj

<div id="video">
<div class="youtube-gallery">
        <div class="player youtube">
<div class="youtube video">
    <iframe src="//www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?rel=0&amp;showinfo=0&amp;controls=1&amp;hd=1&amp;color=red&amp;modestbranding=1&amp;autohide=1" allowfullscreen="" height="320" width="652">
    </iframe>
</div>    </div>
weroro
Profil
Tak mu ho tam pridaj.
<iframe name="nazevRamu" src="//www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?rel=0&amp;showinfo=0&amp;controls=1&amp;hd=1&amp;color=red&amp;modestbranding=1&amp;autohide=1" allowfullscreen="" height="320" width="652">
    </iframe>
Chamurappi:
Ďakujem za opravu. Zmiatlo ma používanie name alebo id pri kotvách.
miropiro
Profil
Zkusím - otázkou je, jestli mi to redakční systém umožní, ono to video se nevkládá přímo do textu, ale jaksi bokem (příšerný redakčák :D )
miropiro
Profil
Tak o tom nebude.

Mám vložený kód:

<p>
    <a href="//www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?rel=0&amp;amp;showinfo=0&amp;amp;controls=1&amp;amp;hd=1&amp;amp;color=red&amp;amp;modestbranding=1&amp;amp;autohide=1&amp;start=120" target="rozmanitost">6:00&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; interiér kostela svatého Jakuba</a></p>
<p>

A video mám zavedené přímo v kódu (nikoliv bokem, kde mám omezené možnosti přidávání vlastností navíc, zejména té vlastnosti "name" či dokonce "id") takto

<p>
    <iframe allowfullscreen="" height="320" name="rozmanitost" src="//www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?rel=0&amp;showinfo=0&amp;controls=1&amp;hd=1&amp;color=red&amp;modestbranding=1&amp;autohide=1" width="652"></iframe></p>

A přesto přeci ten odkaz, který jsem si vložil na této stránce www.gotobrno.cz/rozmanitost-brnenskeho-regionu/t1115 u šesté minuty (pro posun dolů a spuštění videa od druhé minuty) nic neudělá, stránka se pouze znovu načte a to je vše. Tak tudy cesta nevede?
weroro
Profil
miropiro:
U mňa to funguje korektne. Keď kliknem na odkaz, tak zmení počiatočný čas vo videu (teraz máš ale nastavené 2 minúty a nie 6 ako je uvedené v popise odkazu).
Chamurappi
Profil
Reaguji na miropira:
Tu adresu máš špatně, v kódu máš dvojitě escapované ampersandy.
Také v ní nemáš autoplay (viz dokumentace, kterou jsem odkazoval), takže uživatel to video musí ručně zapnout.

u šesté minuty (pro posun dolů a spuštění videa od druhé minuty) nic neudělá
Požadavek na posun dolů jsme tu asi všichni přehlédli.
Udělal bych to tak, že bych do odkazu dal href="#rozmanitost" a pak onclick="window.open('youtubová-adresa', 'rozmanitost');".
miropiro
Profil
Tak zatím se situace nevyřešila, přemýšlím, jestli není situace zablokována nějak přímo webem. Kód mám teď tento:

<p>
    <a href="#rozmanitost" onclick="window.open('https://www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA#t=2m30s', 'rozmanitost');">6:00&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; interiér kostela svatého Jakuba</a></p>
A samotné video je linkováno takto:

<p>
    <iframe allowfullscreen="" name="rozmanitost" src="https://www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA" height="320" width="652"></iframe></p>
A přesto nedojde k posunu níže v rámci stránky.

Což o to, kotvu jsem tam přidal, ale ta je v podobě kódu <a name="rozmanitost"></a> za odkazem, kterým se vkládá video, tak tohle mi moc nepomůže...
weroro
Profil
miropiro:
https://www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA#t=2m30s
Toto má robiť čo?
Už sme písali, že správny tvar je https://www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?start=150 Číslo 150 je 2m30s v sekundách.

<a name="rozmanitost"></a> presuň pred video a nie zaň. Po kliku ma totiž odroluje tak, že video nevidím.
miropiro
Profil
weroro: No budiž, tohle řeší problém :) Ale stejně bude muset návštěvník sám na to video kliknout :) Ale tak aspoň něco :) !
MartinP_
Profil *
Youtube má Iframe API, pomocí kterého můžeš ovládat většinu funkcí přehrávače (hlasitost, přehrát/pozastavit, posouvat čas). Je to jednodušší na použití.
weroro
Profil
miropiro:
Chamurappi ti v príspevku [#6] poslal odkaz na všetky parametre pre prehrávanie, kde je v tej tabuľke aj parameter autoplay

Tvoja adresa pre spúštanie videa bude teda vyzerať nejak takto:
https://www.youtube.com/embed/46fLkcq5BbA?start=150&amp;autoplay=1
miropiro
Profil
weroro: Huh, díky za upozornění, teď už to funguje :) !

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0