Autor Zpráva
Annie
Profil
Mám u sebe hlavní branch "master", kterou jsem si naklonovala a jednu svoji "myBranch", co jsem si pak k ní vytvořila - když někdo přidá něco na tu hlavní "master" a já si ji stáhnu k sobě (pull), tak ji nemám na tom "myBranch".. takže si ji musím zmergovat?
Musím se teda přehodit na tu svoji vedlejší větev myBranch a tam dát git merge master ? Nebo jak to je? :) aby tím akorát nepřepsala tu hlavní..
abc
Profil
Ahoj, je otázka, co tím sleduješ, ale v podstatě ano:
Když někdo něco dá do masteru, tak je to pouze v masteru a do jiné větve se to dostane např. mergováním.
Mergování se provádí tak, že si vlezeš do větve, do které chceš mergovat (myBranch) a namerguješ tam master.
Osobně na toto nepoužívám příkazovou řádku (git bash), ale GUI, jako např. Git Extensions nebo SourceTree.
Annie
Profil
Díky :) já jsem se právě chtěla naučit s git bash :) teď už je mi to jasné, ještě jsem si pro jistotu vytvořila další větev a tam vyzkoušela mergnout tu "myBranch" a funguje to :)
Kubo2
Profil
V príkazovom riadku sa merguje (začleňuje) takto:

 $ git checkout myBranch  # vlezieš na svoju lokálnu vetvu
 $ git merge master       # začleníš do nej históriu masteru

Zaujímavý je potom ešte príkaz git log --graph --pretty=oneline --abbrev-commit, z výstupu ktorého sa dá krásne pochopiť, prečo sa po začlenení novej histórie do masteru táto zázračne neobjaví aj vo vlastnej vetve myBranch.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0