Autor Zpráva
Jirka336
Profil
Dobrý den,

je možné pomocí CSS a HTML udělat opakující se vícero obrázků vedle sebe ? Tím že bych vložil adresy s umístěním několika ti obrázků do CSS nebo HTML a tyto obrázky by se měly opakovat až do konce DIVu vedle sebe.

Opakování jednoho obrázku bych udělal přes vlastnosti background-image a funkce background-repeat.

Děkuji předem za radu.
RastyAmateur
Profil
Jirka336:
Tak v photoshopu dej ty obrázky vedle sebe a máš to... :)
Bubák
Profil
Nejde to. Leda, že bys měl speciálně připravené obrázky, patřičně širší a na požadovaných místech průhledné, ve formátu GIF nebo PNG.

Je něco, proč to nechceš udělat normálně, tedy obrázky spojit v grafickém editoru? Ušetříš tím http pořadavky.

Opakování jednoho obrázku bych udělal přes vlastnosti background-image a funkce background-repeat.
Poznámka mimo téma, background-image i background-repeat jsou CSS vlastnosti.
Jirka336
Profil
Děkuji za reakci, no tak jsem to zkoušel marně :), momentálně to mám spojené v grafickém editoru jak píšete a pak přes CSS vlastnosti nastavené. Jen jsem to chtěl pro případnou změnu obrázků která by byla jednoduší a rychlejší.

Bubák jj CSS vlastnosti, ale psal jsem to tak obecně :)
Keeehi
Profil
Jirka336:
Jen jsem to chtěl pro případnou změnu obrázků která by byla jednoduší a rychlejší.
Pokud to změníš jednou dvakrát za rok, tak to ti moc práce nedá. Pokud bys to chtěl měnit třeba každý den, určitě my mělo smysl uvažovat o automatizaci. Naskládání a spojení několika obrázku není nic složitého. Určitě na to bude existovat nějaký šikovný prográmek, kterému dáš obrázky, on je spojí a vrátí výsledek. A pokud ne, můžeš si něco takového vytvořit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0