Autor Zpráva
tester
Profil *
Potřeboval bych poradit jak zrealizovat tuto věc:

Mám kód captcha, který se vygeneruje přes img.php a je načtený v img. Obrázek je velmi malinký, jen symbolický - v podstatě jen ikona. Vedle toho mám mít ikonu lupy. Mám ve skutečnosti dvě ikony lupy, jedna má navíc znaménko +. Jde o to, že by to mělo fungovat asi takto: když najedeš myší na ikonu a klikneš, měl by se vygenerovat nový obrázek přes img.php (zadají se tam nějaké parametry např. img.php?s=2. Ten současný obrázek captcha se musí refreshnout. Změní se taky ikona zoomu z1.png na z2.png. Když na to kliknu má se zobrazit ještě větší captcha img.php?s=3. Když kliknu znovu dala by se tam velikost img.php?s=1 a zase ten obrázek z1.png bez plusu. Obrázky mám, jen ten javascript html nevím jak napsat.
MSTRmt
Profil
JQuery vložíš vložením do hlavičky <script src="code.jquery.com/jquery-2.2.2.js" type="text/javascript"></script>.
Když si vložíš JQuery knihovnu, můžeš zkusit něco takového:
<script type="text/javascript">
  $('#plus').click(function(event) {
     if($('#captcha').attr('src')=='img.php?s=2')
       $('#captcha').attr('src', 'img.php?s=3');
     else
       $('#captcha').attr('src', 'img.php?s=2');
  });
  $('#minus').click(function(event) {
     if($('#captcha').attr('src')=='img.php?s=2')
       $('#captcha').attr('src', 'img.php?s=1');
     else
       $('#captcha').attr('src', 'img.php?s=2');
  });
</script>
Pak označ tlačítka id="plus" a id="minus" a captchu id="captcha".
Na začátku v tom script src="code.jquery.com/jquery-2.2.2.js" mám http://, ale ta diskuze to změní v odkaz.
Keeehi
Profil
MSTRmt:
Proč jQuery 2.2.2 a ne 1.12.2? Vyšší číslo neznamená novější verzi*. I na samotné jquery.com doporučují stále 1.x vezi.

A vůbec proč do toho tahat obrovskou knihovnu když jediné pro co by byla využita je změna malinkých obrázků.

*Ano je to matoucí

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0