Autor Zpráva
thebigheead
Profil
Zdravím,
mám v plánu udělat si webovou aplikaci pro vlastní účely. Potřebuji si udělat výpis inzerátů na stránku z některých českých bazarů, ale absolutně nemám ponětí jak získat tato data z webů. Mám v plánu si udělat podmínku ohledně ceny a názvu. Bude mi na to stačit PHP? A můžete mě nějak nasměrovat na správnou cestu? Všeobecné rady nebo odkazy na nějaké návody/fóra, kde se to řešilo by se hodily. Já jsem zatím nic nenašel.

Díky moc předem :)
Jzikes
Profil
Zdravím,
nedávno jsem to řešil - nevím tedy, jestli úplně ideálně.. Pokud chceš pouze získat obsah nějaké stránky - bohatě ti bude stačit file_get_contents - tím dostaneš řetězec s HTML kódem té stránky. Ten si pak budeš muset nějak zpracovat. Pokud budeš chtít i např. vyplňovat formulář - použil jsem příkaz cURL - na to určitě něco vygooglíš. A ano, PHP by ti na to stačit mělo..
-j
thebigheead
Profil
Díky moc za odpověď. Na file_get_contents jsem koukal a budu si o tom muset víc zjistit, protože chci samozřejmě jen nějaké části webu a ne úplně všechny a to bude asi trochu složitější. Každopádně ještě jednou díky moc :)
Taps
Profil
U podobnych skriptu vyuzivam funkci file_get_contents + regularni vyrazy
Sitole
Profil
Nevím, jestli je to dnes již minulostí, ale dříve měli bazary speciální soubory ve kterých byl vypsaný jejich produkty, popisky produktů ceny a odkaz na produkt.
Možná se to již nepoužívá, ale podobné vytěžování musí být neefektivní, ne?
Kajman
Profil
Bez souhlasu k přebírání dat to může být i protiprávní.
Martin2
Profil *
Sitole:
Nevím, jestli je to dnes již minulostí, ale dříve měli bazary speciální soubory ve kterých byl vypsaný jejich produkty, popisky produktů ceny a odkaz na produkt.
Hodně eshopů používá XML feed pro agregátory cen (třeba pro Zboží.cz, Google má taky něco podobného)

Jestli je to případ i bazarů, které bude chtít agregovat thebigheead, je samozřejmě otázka.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0