Autor Zpráva
dominicek
Profil
Zdravím prosím o pomoc...Vytvoříl jsem si php soubory a potřeboval bych je nějak vložit do html souboru.
lionel messi
Profil
dominicek:

PHP kód sa v html súbore nespustí, musíš mu zmeniť koncovku na .php a potom použiť napr. include.
dominicek
Profil
Tak teď jsem uplně vedle....Pokud vím tak webove stranky se písi v html ne?...ale kvuli registrai a přihlášení jsem si vytvoril php soubory a teď to potřebuji nějak dostat do té stránky "soubor.html"
lionel messi
Profil
dominicek:
Tak teď jsem uplně vedle....Pokud vím tak webove stranky se písi v html ne?

Ale HTML kód sa v php súbore bez problémov spracuje, naopak (PHP kód v html súbore) to však neplatí.

ale kvuli registrai a přihlášení jsem si vytvoril php soubory a teď to potřebuji nějak dostat do té stránky "soubor.html"

Premenuješ soubor.html na soubor.php a potom použiješ zmienený include.
dominicek
Profil
include?....a jak?....
Lukáš66666
Profil
dominicek:
<html>
bla bla bla
<?php include 'soubor-ktery-chces-nacist.php';?>
</html>
dominicek
Profil
dekuji


tak jsem to udělal,ale vubec se mi nezobrazuje ten php soubor co jsem tam vložil...:-(
Martin2
Profil *
dominicek:
Nechceš si raději přečíst nějaký návod týkající se úplných základů PHP? Třeba pehapko.cz?
_es
Profil
dominicek:
Vytvoříl jsem si php soubory a potřeboval bych je nějak vložit do html souboru.
Ono to je ale naopak. Server spustí PHP skript a jeho výstupom je HTML kód odoslaný do prehliadača. A tie „PHP súbory“ si si vytvoril ako? Čo by mali robiť, keď ani nevieš, na čo PHP slúži?
Lukáš66666
Profil
dominicek:
A co to znamená, že se nezobrazuje?
Má něco vypisovat?

Zkus sem dát ukázku kódu.
dominicek
Profil
vyřešeno
_es
Profil
dominicek [#11]:
Pravidla diskuse JPW a doporučení » 8. Snažte se zajistit, aby po vyřešení vašeho problému bylo z diskuse zřejmé, jak byl vyřešen.
dominicek
Profil
Zrusil jsem html a udelal to ciste jen z php
_es
Profil
dominicek [#13]:
Čo je ale v tvojom prípade nezmyselná odpoveď, keďže je výsledkom „tvojho PHP“ aj tak HTML - až na nejaké nejaké iné málo pravdepodobné možnosti.
dominicek
Profil
_es:
Čo je ale v tvojom prípade nezmyselná odpoveď, keďže je výsledkom ‚tvojho PHP‘ aj tak HTML - až na nejaké nejaké iné málo pravdepodobné možnosti.
...???...co že?....:-O
noko
Profil
Ty o PHP nic nevíš že?
Fisir
Profil
Reaguji na dominicka:
...???...co že?....:-O
PHP na serveru provede příkazy, které jsi napsal do skriptu, a prohlížeči návštěvníka pošle výsledný HTML kód. (Viz Jak psát web.)PHP je programovací jazyk, zatímco HTML je značkovací jazyk. Jsou to dvě odlišné věci, proto již z principu nejde předělat HTML do PHP.
Bubák
Profil
Fisir:
proto již z principu nejde předělat HTML do PHP.
Pokud pominu, že jde o velice nešťastný a neodborný popis problému, tak je zřejmé, o co jde. Pokud mám HTML stránku, tak ji jednoduše "předělám na PHP" pouhou změnou koncovky a ono to bude fungovat.
_es
Profil
Bubák:
...tak je zřejmé, o co jde....
Myslím, že je zrejmé niečo iné, než si napísal. Že dominicek odniekiaľ skopíroval nejaký PHP kód a čudoval sa, prečo mu nefunguje v súbore s príponou HTML.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0