Autor Zpráva
Destiny_1
Profil
Dobrý den,
zákazník potřebuje odesílat newsletter asi o 4 tisících emailů denně a zajímalo by mě, jak se to dnes řeší, vzhledem k tomu, že všechny diskuze, které jsem našel, jsou docela zastaralé, chtěl bych poprosit o radu.
Někde jsem četl, že bych neměl odeslat více jak 100 emailů za hodinu na seznam, jinde že bych neměl odesílat více jak 60 emailů za minutu na seznam, jinak skončí emaily ve spamu, tak si úplně nejsem jistý, jak emaily odesílat.
Zajímalo by mě tedy, jestli emaily dávkovat a v jakém množství za určitý interval, například 1000 emailů za hodinu a taky jestli dávat i intervaly mezi jednotlivými emaily, například 1 email za 5 sekund.
Emaily budu odesílat přes funkci mail() takže asi z jednoho smtp serveru.
Nebo je mnohem lepší sáhnout po nějakém řešení třetí strany, jako například něco takového aws.amazon.com/ses ?

Předem děkuji za reakce.
Chro.
Profil
Je lepší používat nějaké již existující profi řešení, než znovuvynalézat kolo. Pokud bych už to kolo chtěl znova vynalézt, setřídil bych adresy podle domén (seznam, centrum, gmail, ..., mix unikátních adres) a odesílal po jedné adrese střídavě na jednu doménu, druhou atd. S přihlédnutím na to, co mi hosting dovolí (u mě 200 mailů za hodinu).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0