Autor Zpráva
dan67
Profil
Ahoj,
ještě budu hledat v diskusi, na netu... Ale třeba budete rychlejší s odpovědí, že to nejde. :-(

Je možné, abych při zobrazení stránky v prohlížeči viděl číslo řádku v html kódu daného řádku?
Že bych do stránky vložil nějaký skript, css apod., který by toto zobrazil?

Sám vím, jak zobrazit zdroják k stránky v prohlížeči, otevřít "průzkumníka" v chrome/firefox atd. Ale "potřebuji" to pro technicky méně zdatného uživatele na ulehčení změn a vkládání změn.

Stránky jsou statické, "obyčejné" html, žádné generování skripty apod.
Lonanek
Profil
dan67:
Ale "potřebuji" to pro technicky méně zdatného uživatele na ulehčení změn a vkládání změn.
To jste odvážný, když chcete "technicky méně zdatnému uživateli" umožnit přístup na FTP nebo do systému a povolit mu provádění změn v HTML souborech.
Osobně mi to nedává moc logiky.
Buď to zvládnou a nepotřebují žádná čísla řádků (která se mohou měnit v závislosti na obsahu), nebo to nezvládají a pak tam nemají co dělat.
snazimse
Profil
dan67:

Moc tomu nerozumím, nebo si vytvoř administraci a spokoj se s codemirror.net. Možná něco takového existuje, ale zatím jsem to neviděl, jako o-source.

Jinak si to budeš muset naprogramovat :)
Beavis
Profil
dan67:
Souhlasím s Lonankem, přijde mi to jako nejhorší možné řešení, které je navíc velmi náročné na realizaci. Když popíšete svůj záměr detailněji, určitě nalezneme jiný způsob.
dan67
Profil
Zkusím to vysvětlit.

Jsem nejhorší varianta "uživatele" - poučený laik programátor..., který se vrhá do věcí, kterým "myslí že rozumí". :-)

To zjištění řádku html kodu je jen první krok.
Jde o to, umožnit "obsahovému adminovi" (odborník ve svém oboru) jednoduché vkládání dalších věcí do existujícího kodu html.

Mám html stránky, statické. text knihy převedený na web. A autor by tam chtěl občas vložit odkaz na jinou část stejného webu. Tak mě napadlo, v první fázi, když uvidí stránky s čísly řádek html kodu, tak může jinde, např. ve formuláři, zadat něco jako "na stránku xy přidej odkaz na řádek xy".

Takže pokud bych mu připravil miror stránek, který by ukazoval číslo řádku html kodu, tak by to šlo udělat automaticky. Možná.

Snad jsem to popsal pochopitelně. Ale asi by to chtělo osobní konzultaci. Pokud by tady byl nějaký pivař z Prahy, tak někdy můžeme sednout a probrat co se dá, nedá....

Sorry pokud se ptám na blbosti ale jsem zvídavý... Rád věcem porozumím a dělám je pak sám.
Martin2
Profil *
dan67:
např. ve formuláři, zadat něco jako „na stránku xy přidej odkaz na řádek xy".
To je dost hloupý nápad. Zobrazené řádky textu webu většinou nejsou v žádné korelaci k řádkům kódu. Mimo to, JavaScript k surovému kódu aktuální stránky přístup nemá, pracuje se stromem objektů, které z něj prohlížeč vyparsoval.

Spolehlivě můžeš adresovat/číslovat reálné objekty stránky, jako nadpisy, odstavce (i ty stránky, pokud budou něčím vymezeny).
dan67
Profil
Martin2:
Ok. JS to neumí.
A existuje nějaké server-side řešení?

Že by server, např. php nebo jiné server-side "vymoženosti", přidal to číslo řádku?

Mohl bych to dělat sám, ale jsem líný. Tak zkouším, jestli by se nenašlo "něco", co mě toho zbaví. Razím heslo "Lenost je hybatel pokroku." :-)
TomášK
Profil
Řešení v podobném stylu je adresovat pomocí xpath, ne čísla řádku. Na zjištění xpath použít nějaký plugin do prohlížeče, pomocí kterého označí prvek na stránce a ono mu to řekne jeho xpath. Rozumné řešení bude udělat administrační rozhraní, kde bude moct texty upravovat.
dan67
Profil
TomášK:
Díky za tip.
snazimse
Profil
TomášK:
Nepřijde mi to ideální, taková rarita spíše :)

dan67:
Použij ten codemirror, je to jednoduché vložíš html uložíš, čísla řádku tam jsou. Nebo můžeš si to naprogramovat,
ale nebude to rozhodně triviální.
_es
Profil
dan67:
tak může jinde, např. ve formuláři, zadat něco jako "na stránku xy přidej odkaz na řádek xy".
Prečo sa má odkazovať na „řádek xy“? Nebolo by vhodnejšie sa odkazovať na nejaký objekt stránky, ako sa ti snažili poradiť iní? Alebo, nebude jednoduchšie, na ten účel, to spraviť nejakým existujúcim redakčným systémom (cs.wikipedia.org/wiki/Syst%C3%A9m_pro_spr%C3%A1vu_obsahu)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0