Autor Zpráva
error.666
Profil
Zdravím.
Mám dotaz snažím se udělat na webu knihovnu a potřeboval bych aby se mě zobrazovala diakritika nevíte jak na to ?
ceskylegionari.eu/test/test
Lonanek
Profil
Nastavit použitou kódovou stránku v hlavičce stránky, to samé kódování pak použít v databázi a samozřejmě ve zdrojových souborech.
prolamy.hys.cz/codepage.php
error.666
Profil
tam neni nikde nadefinovaná hlavička je to jen přes .htaccess povelené Options +Indexes
juriad
Profil
Té stránce chybí definice kódování znakové sady.

Nejspíš ti pomůže toto: stackoverflow.com/a/2514867/4052811
(hádám, že používáš: Options +Indexes v Apachi)
Lonanek
Profil
Diakritiku v názvech souborů není vhodné používat.
Jinak se také můžete podívat do znalostní databáze Vaše hostingu.
error.666
Profil
super diky zabralo tohle : IndexOptions +Charset=UTF-8 :-) .. a dalo by se ještě nějak nastavit aby mě to kontrolovalo návštěvnost když nemám žadný html ani php soubor
error.666
Profil
to by fakt nešlo nějak zanést do .htaccess aby si četl script od google analytics ?
juriad
Profil
error.666:
Nejspíš ne. Indexes slouží jen pro jednoduché procházení, není to určené k ničemu pokročilejšímu. Můžeš si ale vytvořit PHP stránku, která bude fungovat přesně stejně jako Indexes, ale navíc bude ještě počítat statistiky.

Nauč se používat interpunkci, toto skoro nejde číst.
error.666
Profil
to sem zkoušel ale to bohužel nevidí program pro který ten jednoduchý indexes slouží jako knihovna
juriad
Profil
error.666:
Tak to evidentně je možné, ale otázkou je, zda ten tvůj program vůbec bude interpretovat JS, tedy se žádné návštěvy nezaznamenají.
error.666
Profil
Tak to bohužel nefunguje .htaccess to nechce vzit jako kod pousti to ven jako text . ale diky za tip

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0