Autor Zpráva
Gemba192
Profil
Dobrý den koukal jsem na tenhle tutoriál www.youtube.com/watch?v=yYfLbOJ2tQk&t=2661s a absolutně nechápu jak a čím udělal to že mu tam samo udělalo tolik složek a podsložek a ani nevím k čemu jsou. Má otázka zní jak docílím toho abych to měl stejné jako on. co všechno si mám stáhnout a nainstalovat kromě sublimetextu... Omlouvám se za sebe asi to budete mít složitější.. :D skrátka to co dělá od času 00:06:00 do 01:18:59 :( omlouvám se všem, nebo pokud to pro vás není tak složité protože pro mě to je strašně složitý. :D
Keeehi
Profil
To jako opravdu máme koukat na hodinu streamu a pak ti to sem přepsat? To si snad děláš legraci.
Gemba192
Profil
nn už jen minutu jsem to stáhl :D www.youtube.com/watch?v=q78u9lBXvj0 na tomto videu co to používá za program nalevo vypadá to jako příkazový řádek. co to je kde to stáhnu a jak to zprovozním? prosím :(
Zechy
Profil
Gemba192:
Dle popisu v záhlaví a dle operačního systému to bude příkazová řádka pro MacOS. Tudíž, pokud nemáš Apple stroj ...
TomášK
Profil
iTerm, terminál od Applu. Podobný terminál je i v linuxu. Na windows je náhražka cygwin, ale není to úplně ono. Teď je relativně horká novinka (pár týdnů) bash pod windows, ale zatím jsem to nezkoušel.
Gemba192
Profil
V předchozím videu které má 4 hodiny to taky dělá na windowsu v nečem a myslím že je to právě ten bash ale nikde nemůžu najít kde to stáhnout :(


už jsem nějakej bash stáhnul ale ten příkaz nefunguje :( gyazo.com/0ab8244b7800eb623c3f6b194ba89f64 viz foto.
TomášK
Profil
Není nainstalované npm a zřejmě do toho, co jsi stáhl ani nejde jednoduše doinstalovat. Pošli link na to video ve windows, řekneme ti, co používá. Pokud chceš používat příkazový řádek srovnatelný s tím, co vidíš na videu, nainstaluj si linux. Můžeš to vyzkoušet i bez instalace pomocí LiveCD. Můžeš zkoušet alternativy pro windows (odkazy níž), ale budeš narážet na různé problémy - třeba právě komplikované doinstalování balíků (npm).

wiki.ubuntu.cz/livecd
msdn.microsoft.com/en-us/commandline/wsl/about
www.cygwin.com
Keeehi
Profil
Laravel má předpřipravené virtualizované vývojové prostředí které ti bude obhospodařovávat vageant a poběří ti ve VirtualBoxu nebo VMware. laravel.com/docs/5.1/homestead#introduction To je nejspíše to, co používá ve videu z [#1].
Gemba192
Profil
Keeehi:
Už se mi podařilo nainstalovat stáhnout spustit Oracle VM VistualBox Správce a v ,,něm,, mám lucid32 a a v podobném příkazovém rádku mám no prostě viz. odkaz. gyazo.com/78eac2c06cd6aa83cb10f84ca8476b05


TomášK:
gyazo.com/a2600a498f1059fb417ce29edc7363d4
postačí takhle? :D
TomášK
Profil
Rozchodit linux ve virtuálu je taky možné. Doporučuju něco novějšího než lucid, to je 6 let starý release. Současná verze je Ubuntu 16.04 „Xenial Xerus“, na serveru je často Debian (současný stable release Jessie).

Na tom videu je linux/mac běžící ve virtuálu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0