Autor Zpráva
Pata
Profil *
Zdravím,

chci se zeptat, nebo spíš mě tak napadlo, dodělávám takový webík a přemyšlím zda je třeba povolovat googlu ukládat veškerý obsah webu.

Mám tím namysli podstránky, nebylo by třeba lepší ukládat jen články, profily uživatelů apod a třeba záložky webu jako novinky, kontakty apod vypustit ?
Davex
Profil
Pata:
Co máš na mysli pod tím „ukládáním obsahu webu“?
Kubo2
Profil
Davex:
Co máš na mysli pod tím ‚ukládáním obsahu webu‘?
Pravdepodobne „indexovanie“.

Pata:
přemyšlím zda je třeba povolovat googlu ukládat veškerý obsah webu.
Nie, lebo Google (a všeobecne hocikto) to má defaultne povolené. Môžeš to však niektorým robotom (napr. Googlu) zakázať vytvorením súboru robots.txt.

Mám tím namysli podstránky, nebylo by třeba lepší ukládat jen články, profily uživatelů apod a třeba záložky webu jako novinky, kontakty apod vypustit ?
Skús sa zamyslieť nad tým, aký by to malo zmysel a dopad na návštevnosť tvojho webu. Z vlastnej skúsenosti mám približnú predstavu, že nemalé percento pužívateľov internetu dnešných čias zadávajú do vyhľadávacieho okienka Googlu ešte aj URL adresu, ktorú im pošleš mailom, z čoho vyplýva, že ak zakážeš Googlu na tvojom webe indexovať kontakt a podobný typ používateľa bude cez Google hľadať niečo ako „tvojweb kontakt“, máš veľkú šancu, že o takého návštevníka prídeš. (Záleží však samozrejme aj na charaktere daných webových stránok, ale všeobecne by som odporúčal nechať všetok verejne dostupný obsah vyhľadávače indexovať.)

(Skracovač adries som použil preto, aby som sa vyhol tým textovým ikonkám pred odkazmi na JPW.)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0