Autor Zpráva
janek007
Profil
Ahoj,

snažím se pomocí tohoto odkazu udělat řazení položek s následkým uložením do databáze.
Ale mám trošku problém, že potřebuji sloučit více řádků tabulky, které by se přetahovali spolu. Lze to nějak uzavřít do div nebo tak něco?

Živá ukázka nějak nepracuje, tak jsem to nahrál na internet.
test.vdragon.org/recepty/?o=recepty_edit&id_header=3

Potřebuji aby se mi společně s viditelným řádkem přetahoval i ten skrytej. Někdy se může stát, že budu potřebovat svázat i třeba 2-3 viditelné řádky, které se budou přetahovat spolu a nepůjdou od sebe oddělit a to včetně jejich skrytých podřádků.

Děkuji
Kajman
Profil
Řádky lze uzavřít do společného tbody (kterých může být v tabulce více). V metodě sortable pak zkuste změnit items na 'tbody'.
janek007
Profil
Super. to je přesně to co jsem hledal. Díky


Ještě bych měl přece jen dotaz. V té ukázce, když to vemu, tak to pěkně odskakuje a je pěkně vidět pozice kam to po puštění zapadne. Kdežto v mé úpravě to jen malinko poodskočí asi o 1px a není pořádně vidět kam to pouštím.
To mám nějaký problém v CSS?
Kajman
Profil
Asi to tam dělá místo prázným tbody bez řádku. Zkuste

tbody.ui-sortable-placeholder {display:table-row;}
Kajman
Profil
Ale čištější by asi bylo přidat v metodě sortable parametr start, co tbody naplní.
'start': function (event, ui) {
        ui.placeholder.html("<tr><td></td></tr>");
    }

Nebo si aktualizujte knihovnu jquery ui na verzi 1.11.2 či novější. Ta by už měla vkládat řádek a buňku do tbody automaticky.
janek007
Profil
no jéje, taková jednoduchá oprava. dal sem nejnovější jquery ui a je to opravené :)


děkuji moc

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0