Autor Zpráva
Radar009
Profil
Dobrý večer všem.
Dělám jednoduchý "rezervační systém" pro malý penzion a zasekl jsem se na tom, jak uložit barvu pozadí tagu <td> - jestli to tedy vůbec nějak jde. Abych nemusel vkládat kódy, tak zde je odkaz na pracovní verzi: danev.limnet.cz/intranet/rezervace/index.php. V tabulce vpravo nahoře se po kliknutí do pole změní barva pozadí a tu bych potřeboval ulož. Existuje nějaké řešení jak to udělat? Předem díky moc za nápady.
juriad
Profil
Takže vlastně máš „hotový“ jen zobrazení rezervace, ale vůbec nemáš řešené ukládání a správu rezervací?
U rezervačního systému nejde jen o zapamatování barvy, ale většinou ta podstatnější část se právě točí kolem toho ukládání a správy rezervací. Aneb ta barva je jen důledkem mnohem složitějšího procesu, který jí předcházel. Vzal jsi to v podstatě od konce.

Vyber si způsob uložení záznamů:
* databáze
* soubor

Navrhni si schéma:
* jaké tabulky, sloupec, datové typy v databázi
* jaký formát souboru, jak bude strukturovaný (asi JSON nebo XML)

Pak si v PHP navrhneš datovou strukturu, která bude reprezentovat rezervaci, vytvoříš pár funkcí v PHP, které s tímto úložištěm budou pracovat:
* nalezení rezervace podle ID
* seznam rezervací podle kriterií (pokoj, měsíc)
* přidej rezervaci (s kontrolou přípustnosti)
* zruš rezervaci
* uprav rezervaci

A až na závěr budeš vytvářet grafické rozhraní v HTML
Radar009
Profil
juriad:


Omlouvám se pozdní reakci. Díky za odpověď, ale to co popisuješ je klasickej booking system jakých je i ve free verzi na netu mraky a psát to od začátku je vynalézání kola. Podobné řešení je pro můj účel nepoužitelný a hned vysvětlím proč. Je to pro starší paní, která za vrchol svojí práce na pc považuje odeslání emailu a FB - když jsem jí některý free systémy ukazoval, tak se zděsila a vůbec o něčem podobném nechtěla ani slyšet. Její přání je, zaškrtávat potvrzenou rezervaci jako čísla ve sportce - toť vše a nic víc. Nezvolil jsem nejspíš ten správný postup, ale jelikož jsem nikdy nic podobného neřešil vůbec nevím jak se chytit a kde začít. Díky!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0