Autor Zpráva
LukasCZ
Profil
Potřeboval bych poradit, jak znepřístupnit adresář, aby si uživatelé nemohli číst obrázky samostatně, aby je mohli načítat jen scripty. Jde to nějak přes atributy - práva adresáře, či souborů, nebo se to musí dělat jinak. Když uživatel zná jméno souboru a jeho cestu, tak prostě když napíše www.server.cz/images/1.jpg - tak aby mu to nic nezobrazilo... Ale zase aby mi to dovolilo načíst ten sobor přes script...
Petr007
Profil
Tak tohle asi budeš muset vyřešit přes technickou podporu webhostingu.
igamenir
Profil
Co přesně myslíš tím "načíst ten sobor přes script"? Vím o dvou způsobech, jak zakázat přístup k obrázkům, ale pak je nebudeš moct mít ani přímo vložené na stránce - budeš je prostě muset doslovně načítat přes skript (načíst skript, který vrátí mimetype a data obrázku).

První způsob je přes htaccess zakázat přístup do složky nebo k souborům. Takový zákaz se totiž vztahuje jen na http požadavky, ale ne na skripty.

Druhý způsob je přes práva - skript se většinou (záleží na hostingu) identifikuje jako "vlastník", zatímco prohlížeč se identifikuje jako "svět".

Pokud to ale chceš proto, aby tě lidi nemohli ukrást obrázky ze stránek, nemáš šanci - jakmile se to zobrazí, uživatel ten obrázek má ve svém cache.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0