Autor Zpráva
Astorphobis
Profil
Potřeboval bych něco jako mapu krajů čr. Každý kraj by měl být samostatný obrázek, jehož barvu bych mohl měnit (načítáním dat z databáze). Problém je, že tyto kraje nemají pravidelný tvar - kdyby to byly čtverce, hned by to bylo jednodušší. Nevíte jak něco podobného udělat?
Lonanek
Profil
Astorphobis:
kraje nemají pravidelný tvar - kdyby to byly čtverce, hned by to bylo jednodušší
a co polygon?
Astorphobis
Profil
Lonanek:
Stále nevím jak bych je vedle sebe měl naskládat, navíc aby se nepřekrývaly
Chro.
Profil
Co obrázek s průhledným okrajem, to kraj. Napozicovat je v CSS k sobě tak, aby pasovaly, už nebude problém.
Hando
Profil
A co toto - nepomohlo by to? :) netemsvetem.cz/html-mapa-cr-na-stranky-2-0
Astorphobis
Profil
Chro.:
CSS je pro mě oříšek který nedokážu rozlousknout
Hando:
To vypadá suprově, pěkné hotové řešení, jen naprosto nerozumím jak to funguje a jak bych to měl upravit k obrazu svému (rozuměj vlastní tvary "krajů) =D
juriad
Profil
Astorphobis:
Na zdrojáku je přesně popsané, jak to udělat v CSS a JS:
www.zdrojak.cz/clanky/obrazova-mapa-s-hover-efektem

Ale možná v tvém případě prostě půjde mít transparentní obrázky pro každý kraj ve všech požadovaných barvách absolutně napozicované na sobě. Pak pomocí mapy a definic area budeš detekovat pozici kurzoru a podle toho si hrát v JS s jednotlivými obrázky.
Astorphobis
Profil
juriad:
Tu barvu načítám jen při načtení stránky.
Už jsem taky našel řešení:
Udělám mapu všech těch "krajů" tak, aby každý kraj byl obrázek o velikosti celé mapy ale zbytek bude průsvitný. Ty se budou překrývat a php si je upraví podle toho jakou barvičku si načte z DB. Odkazy budou vyřešeny tak, že nad tyto obrázky dám text s číslem tohoto "kraje" s odkazem.
Díky všem za pomoc!
Chro.
Profil
Pokud to má být klikací mapa bez dalších složitějších efektů, ještě je tady input type image. Po kliknutí do nějaké části obrázku se automaticky PHP skriptu uvedeném v actionu formuláře odešlou souřadnice X/Y bodu, kde ke kliknutí došlo. Ty se porovnají s DB souřadnic bodů pro ten či onen kraj. Pokud je k dispozici obrázek mapy (bez artefaktů typických pro JPEG formát), kde každý kraj má vlastní unikátní barvu, jde takovou databázi souřadnic získat jednoduchým skriptem - PHP má funkci na zjištění barvy pixelu na konkrétní pozici v obrázku. PHP má taky funkci nahradit v obrázku kompaktní oblast s jednou barvou za jinou - ekvivalent kapátka v grafickém editoru. I tady by se mělo pracovat s formáty nevytvářející artefakty, tzn. jen PNG nebo GIF.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0