Autor Zpráva
Ikki
Profil
Zdravím přátelé,
potřeboval bych nějaké CSS, HTML, nebo klidně JS funkce, které mi automaticky budou rozšiřovat textareu dle textu, který se v ní nachází.
Je to vůbec možné? Děkuji za odpověď.
+
Jestli je nějak možné aby se v textarea zobrazovali HTML tagy, jako např: "<b>" apod.
Moderátor Chamurappi: Nesouvisí vůbec s PHP, přesouvám.
User
Profil *
Pokud chceš i zobrazovat tagy, tak doporučuji použít nějaký wysiwyg editor (Za mě doporučuji TinyMCE), existuje pro ně spousta pluginů a rozšíření.
Ikki
Profil
A to rozšiřování nějak jde?
Str4wberry
Profil
Automatická výška <textarea>
Ikki
Profil
Str4wberry:
Využívám aktuálně script, který jsi mi doporučil, bohužel mám problém.
zde je topic z daného fóra, a když chci mít automatickou velikost, tak musím prvně kliknout na kousek daného textu, lze to nějak upravit tak, aby se ten text zobrazil automaticky? Děkuji.
Davex
Profil
Ikki:
Pro zobrazování příspěvků nepoužívej <textarea>, ale normálni <div>. Potom se výška bude přizpůsobovat automaticky.
Ikki
Profil
Davex:
Jenže pokud využiji div, tak zase nebude fungovat přetékání textu a daný uživatel bude muset využívat <br /> aby dal daný řádek např: takto:

Ahoj.

Což se mi právě nehodí.
Davex
Profil
Ikki:
Jenže pokud využiji div, tak zase nebude fungovat přetékání textu
O funkcích nl2br() a htmlspecialchars() jsi asi ještě neslyšel. Na stránku bys neměl vypisovat přímo to, co vložil uživatel.
Ikki
Profil
Davex:
htmlspecialchars() znám, bohužel druhou zmíněnou funkci nikoli.
No co vím o htmlspecialchars, tak to můj problém s přetékáním ani <br /> neřeší.
A na druhou funkci se zkusím podívat, děkuji za info.


Davex:
Velice děkuji za seznámení s funkcí nl2b()! Velice mi to pomohlo a vyřešilo to veškeré mé problémy, děkuji ti velice!
Kdyby zde byla nějaká karma, či button na poděkování, tak okamžitě mačkám!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0