Autor Zpráva
frog13
Profil
Ahoj přátelé, mám velkou prosbu. Už asi tři dny se hrabe v css svého souboru do školy, ale zaboha nemohu najít v čem je problém. Potřebuju do menu v záhlaví dát odrážky. Nastavil jsem je už xkrát, hrál si s marginem a já nevím čím, ale prostě nejsou. Pokud někdo tušíte, kde je problém, budu moc vděčen za brzkou radu. Druhá věc, ale ta je spíš že by se mi to líbilo, než že bych to musel najít. Jak je levé menu odděleno od hlavního okna, líbilo by se mi mít tam bílou svislou čáru, ale když jí tam udělám, celý zbytek webu se hodí dolů. Zkoušel jsem jí dát oboum divům, ale výsledek vždy stejný. Budu moc vděčen za rady. Link na stránku: krysarvonhameln.sweb.cz/kacl.martin.html Díky předem:)
Keeehi
Profil
řádek 111
#menu ul {list-style-type:none; margin-top:0px; padding:0px; width:100%;border-bottom-style: solid; border-color:white; border-width:5px;}
Tak předně by to chtělo něco jako list-style-type:disc; Pak se odrážky začnou zobrazovat. Je ne problém, že nalevo za okrajem monitoru. Buď je posuneš dovnitř margin-left: 50px; nebo je zobrazíš u textu list-style-position: inside;

Ta bílá čára by se dala řešit třeba pozadím.
#main {
  background: url(data:image/gif;base64,R0lGODdhBQABAIAAAP///wAAACwAAAAABQABAAACAoRdADs=) repeat-y left top;
}
Bubák
Profil
Příčinou, proč ti #main po přidání okraje skočí dolů je, že se nevejde do obalového elementu. Řešením je třebas obrázek na pozadí, třebas viz výše, nebo změnit box-model.
#main {
  box-sizing: border-box;
  border-left: 5px solid white;
}
Co se týče odrážek, udělal jsi opravdu hodně pro to, aby se nezobrazovaly. Krom toho, co zmínil Keeehi je problém i v tom, že odrážku nebude vidět přes barvu pozadí odkazu nebo bude mimo klikací odkaz. Já bych to řešil obrázkovou odrážkou:
Příklad menu s CSS rolečky jedním obrázkem


Koukni i na qu.wz.cz/webtest/jednoduche-schema-stranky.htm
frog13
Profil
Bubák: To s box-modelem nepomohlo. Celý se to zas odsunulo. A zkoušel jsem už i rozšířit body i ten obalovej element a stejně se to rozpadá. Ale to je jedno. Čáru nepotřebuju ke štěstí. Ale ty odrážky jo. Keeehi: Možná jsme se úplně nepochopili, v menu vlevo je nechci, to je v pořádku. Ale v tom mainu vpravo jo. (Malý menu jen s kotvama).
Každopádně děkuju a doufám, že to vyřešíme. Už bych to rád odevzdal:D
Keeehi
Profil
frog13:
Ale v tom mainu vpravo jo.
Aha, no ony tam jsou, jen mají černou barvu na černém pozadí.
#main ul {
  color: lightskyblue;
}
Pokud bys je nechtěl mít tak vystrčený, můžeš je posunout dovnitř list-style-position: inside;

To s box-modelem nepomohlo.
Mělo by. Ale to řešení s pozadím funguje určitě. Pro obrázek se samozřejmě dá použít reálný soubor, není třeba využívat data-url.
Bubák
Profil
frog13:
To s box-modelem nepomohlo.
Tak něco děláš špatně, ukázka, že to funhuje:
Web pro milovníky vodních dýmek
Odkaz

Taky jsem si myslel, že jde o odrážky v hlavním menu.
Pokud chceš měnit barvu odrážky při hoveru, tak třebas takto:
#main li {
  color: lightskyblue;
}
#main li:hover {
  color: white;
}

Web pro milovníky vodních dýmek
Odkaz
frog13
Profil
Ahoj, moc vám děkuju, už to vypadá jak má. Odrážky i čára. Super, jste skvělí:) Viz aktuální odkaz krysarvonhameln.sweb.cz/kacl.martin.html Ještě mám poslední dotaz, který bych vyřešil rád. Hlavní levé menu se zobrazuje korektně v chromu, ff i ie, ale když to otevřu v mobilu (nějaká verze chromu), vše funguje, ale pod menu je černo. Prostě nepokračuje tam ten modrý pruh dolů k patičce. Jde toto nějak vyřešit, nebo na to mám kašlat, protože prostě mobily?:D Zkusil jsem vložit automaticky roztahovací div pod menu s pozadím, ale s výškou 100% to zas pokračuje bůhvíkam, a auto nefunguje vůbec.

Ještě jednou děkuju za ochotu a vyřešení předchozího problému. Fakt díky:)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0